dr-ratajPiotr Rataj – dobry chirurg plastyczny we Wrocławiu

Wykształcenie:

  Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Kierunek lekarki ukończył w 1994 roku, a swoją karierę medyczną rozpoczął na Oddziale Chirurgicznym Specjalistycznego Szpitala im. L. Rydygiera we Wrocławiu. W 1997 roku ukończył I stopień specjalizacji z Chirurgii Ogólnej. W roku 1999 został asystentem doktora Henryka Knakiewicza w Prywatnej Klinice Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu. Uczestniczył w wielu szkoleniach i kursach z zakresu chirurgii plastycznej i dermatologii estetycznej. Podczas współpracy z doktorem Knakiewiczem pogłębił i ugruntował swoją wiedzę w zakresie zastosowania zabiegów odmładzających i korygujących. W roku 2002 uzyskał II stopień specjalizacji w Chirurgii Ogólnej.

Przebieg kariery zawodowej:

W 2000 roku otworzył własny gabinet chirurgii plastycznej we współpracy z ordynatorem Oddziału Chirurgii Plastycznej w OSK – dr Tadeuszem Myszkowskim. Od momentu otworzenia własnej praktyki lekarskiej, dr Piotr Rataj wykonuje przeszczepy włosów. Pierwszy taki przeszczep wykonał we współpracy z dr Anetą Madej, wraz z którą odbył kompleksowe szkolenie u dr Jerzego Kolasińskiego z Hair Clinic Poznań. Dr Rataj jest również jednym założycieli Polskiego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów. Piotr Rataj, od momentu rozpoczęcia swojej pracy, nastawiony jest na osiąganie jak najlepszych efektów. Chirurgia plastyczna i medycyna anti-aging stała się nie tylko jego zawodem, ale i życiową pasją. Z ogromnym zaangażowaniem rozwija klinikę Prestige Clinic. Udziela porad, dobiera właściwie metody leczenia i każdego pacjenta traktuje indywidualnie. Rozmowa z pacjentem jest niezwykle istotnym elementem przygotowania do zabiegu, podczas wymiany zdań i zaprezentowania własnych sugestii, otrzymuje realny pogląd na to, jakich efektów spodziewa się pacjent. Dzięki tej wiedzy może dostosować dostępne sobie techniki tak, żeby uzyskany efekt był jak najbardziej satysfakcjonujący. Piotr Rataj prowadzi operacje plastyczne w Prestige Clinik Wrocław tak, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt zabiegów. Precyzyjne cięcia i modelowanie to podstawa uzyskania pożądanego kształtu ciała i twarzy. Jego pacjenci wyglądają tak naturalnie, że nikomu nie przychodzi do głowy, że poddali się operacji plastycznej. Świetne efekty wykonywanych od kilkunastu lat zabiegów, motywują do ciągłego poszerzania swojej wiedzy i stawiania sobie jeszcze ambitniejszych celów. Założyciel Prestige Clinic dba o to, żeby personel jego kliniki pracował na jak najwyższym poziomie i tak samo jak on, dążył do poszerzania wiedzy i czerpania przyjemności ze swojej pracy. zespol  

Osiągnięcia dr Piotra Rataja to m.in. członkowska w:

  1. Towarzystwie Chirurgów Polskich, sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, zrzeszonego w UIME (Union Internationale de Medicine Esthetique – Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej).
  2. Polskim Towarzystwie Dermatochirurgii i Dermatologii Estetycznej.
  3. Polskim Towarzystwie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
  4. Międzynarodowym Stowarzyszeniu Medycyny Estetycznej (UIME).
  5. Polskiej Sekcji Medycyny Anti- Aging (PSAAM).
  6. European Society of Anti-Aging Medicine.
  7. World Anti-Aging Academy of Medicine (WAAAM).
  8. Europejskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń (EBA).