Plastyka brzucha – odsysanie tłuszczu z brzucha
Obwisły, otoczony tkanką tłuszczową brzuch, nikomu nie kojarzy się dobrze. Czasami dieta i aktywność fizyczna nie dają pożądanych efektów i brzuch jest powodem kompleksów. Intensywne odchudzanie czy ciąża mogą doprowadzić do rozciągnięcia skóry, której wygląd dodatkowo psują nieestetyczne rozstępy. Plastyka brzucha pozwala na nadanie naszemu ciału całkiem nowego, zdrowego wyglądu i usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu.
Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.
Kto może poddać się zabiegowi plastyki brzucha?
Do zabiegu można zakwalifikować przede wszystkim osoby, które:
- posiadają nadmiar skóry spowodowany ciążą lub odchudzaniem
- przez nadmiar tkanki tłuszczowej cierpią na problemy z kręgosłupem
- odczuwają dyskomfort psychiczny spowodowany nadmiarem skóry i tłuszczu.
Zabieg plastyki brzucha
Plastyka brzucha w Prestige Clinic Wrocław polega na odessaniu nadmiaru tłuszczu z brzucha i wycięcia zbędnych fałdów skóry. Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, a wykonuje się ją z wykorzystaniem 3 metod.
a) mała plastyka brzucha
Polega na przeprowadzeniu cięcia powyżej spojenia łonowego, preparowaniu fałd brzusznych do pępka i usunięciu nadmiaru skóry. Małą plastykę stosuje się wtedy, kiedy nadmiar skóry występuje jedynie w obrębie poniżej pępka.
b) pełna plastyka brzucha
Podczas jej trwania lekarz nacina brzuch tuż nad spojeniem łonowym i odpreparowuje fałd skórno-tłuszczowy od powięzi brzusznej. Dzięki temu skóra może zostać naciągnięta do dołu, a wycięciu podlega ta część, która posiada ubytki i pokryta jest rozstępami. W celu maksymalnego ujędrnienia brzucha, lekarz wykonuje też zabieg aplikacji pochewki mięśnia prostego brzucha.
c) odwrotna plastyka brzucha
Nacięcia wykonuje się na wysokości łuków żebrowych, fałd skórno-tłuszczowy preparuje się ku dołowi, skórę natomiast podciąga się ku górze.
W zależności od zastosowanej metody, zabieg trwa od 2 do 3 godzin. Po zabiegu na brzuch założone zostają dreny oraz specjalny opatrunek uciskowy, a pacjent pozostaje w klinice przez jedną dobę. Rekonwalescencja polega na systematycznej zmianie opatrunków, noszeniu specjalnego, uciskowego pasa przez okres 6 tygodni, a także unikaniu aktywności fizycznej przez kilka najbliższych miesięcy.
Efekty uboczne i powikłania
Odsysanie tłuszczu z brzucha i jego plastyka, może wiązać się z powikłaniami i efektami ubocznymi, z których pacjent powinien zdawać sobie sprawę. Należą do nich:
- infekcje i przedłużone gojenie się ran
- skrzepy
- bliznowce, przebarwienia skóry i opuchlizna
- uszkodzenie nerwów i gromadzenie się płynów między tkankami
- ból i zasinienie
- odrętwienie i zmiany czucia.
Dzięki plastyce brzucha pacjent może odczuć znaczącą poprawę zdrowia i samopoczucia. Brzuch jest jędrny i płaski, niedoskonałości i zbędna skóra usunięte, a kręgosłup odciążony.
Poznaj ofertę przychodni zdrowia rodzinnego i specjalistycznego.