Liposukcja

Zbędny tłuszcz szpeci ciało, mimo, że jest ono ćwiczone i racjonalnie odżywiane. W przypadku niektórych osób dieta i aktywność fizyczna nie dają zadowalających efektów. Liposukcja daje takim osobom szanse na piękną, smukłą sylwetkę i doskonałe samopoczucie. Dzięki zabiegowi odsysania tłuszczu, ciało zostaje wyszczuplone i wymodelowane, tak, że jego wygląd jest bliski albo równy ideałowi. Zabieg odsysania tłuszczu w Prestige Clinic

Zabieg liposukcji

Liposukcja, czyli inaczej odsysanie tłuszczu, polega na odessaniu zbędnej tkanki tłuszczowej z miejsc, z których trudno się jej pozbyć. Zazwyczaj jest to brzuch, pośladki i uda, ale rejonami działania mogą być także łydki, biodra, podbródek czy sutki u mężczyzn. W klinice Prestige Clinic wykonywana jest nowoczesna liposukcja ultradźwiękowa (N.I.L), która obecnie uważana jest za najskuteczniejszą tego typu metodę. Usuwanie tłuszczu odbywa się poprzez wprowadzenie w tkanki specjalnych, cienkich kaniul, które wykonują ruchy wibracyjne, rotacyjne i ruch prostolinijny postępowo-zwrotny. Dzięki takiemu działaniu tłuszcz zostaje odessany skutecznie i jednocześnie nie zostają naruszone inne tkanki. Podczas jednego zabiegu odsysa się nawet 3 litry tłuszczu, co daje zauważalny efekt wyszczuplenia. Liposukcja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym (rzadziej ogólnym) i nie powoduje powstawania defektów kosmetycznych. Operowanie cienkimi kaniulami wyklucza powstawanie obrzęków czy siników. Pacjent wraca do domu już następnego dnia po zabiegu, a przez 7 kolejnych dni jest pod opieką lekarza.

Efekty liposukcji

Istotną zaletą zabiegu jest fakt, że liposukcja w Prestige Clinic Wrocław to trwała redukcja tkanki tłuszczowej, po której nie pojawia się efekt jojo. Tłuszcz zostaje usunięty, a tym samym nie ma się gdzie gromadzić i raz odessany już na zawsze zapewnia szczuplejsza sylwetkę. Ważne jest jednak, żeby przez kolejne 2 do 4 tygodni po zabiegu, nosić specjalną, uciskową odzież. Dzięki temu skóra obkurczy się i unikniemy efektu obwisłych fałdów. Zabieg liposukcji może być powtarzany, w przypadku dużych ilości tłuszczu wykonuje się 2 lub więcej zabiegów z każdorazowym odessaniem maksymalnie 3 litrów. Żeby uzyskać jeszcze lepsze efekty, konieczne jest podjęcie odpowiedniej aktywności fizycznej, dzięki której skóra „wstępuje” się na swoje miejsce i staje się jędrna.

Przeciwwskazania do wykonania liposukcji

Liposukcji nie można wykonać w przypadku: Zabieg odsysania tłuszczu można łączyć z zabiegiem przeszczepu tłuszczu. Odessany tłuszcz po oczyszczeniu i wyselekcjonowaniu, może być wprowadzony, jako naturalny wypełniać ust, piersi czy policzków. Liposukcja to szansa na nowe, zgrabne ciało, które zachwyca innych, a dla pacjenta jest powodem do dumy.

Dowiedz się więcej

"Zabiegi chirurgiczne wspomagające i zastępujące odchudzanie", Adam Kiciak

http://kosmos.icm.edu.pl/PDF/2010/413.pdf