Implanty Ruchome
Implanty ruchome to rozwiązanie przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą mieć zdejmowane uzębienie przy jednoczesnym zachowaniu jego doskonałej stabilności. Stoisz właśnie przed wyborem odpowiedniej dla siebie protezy zębowej? Zależy Ci na estetyce i wysokim komforcie użytkowania i trwałości? Poznaj korzyści, jakie płyną z zastosowania nowoczesnych implantów ruchomych.
Dowiedz się również, jak przebiega proces gojenia się ran po zabiegu implantacji.
Proteza zębowa na implantach ruchomych – jak przebiega zabieg?
Przed zabiegiem wszczepienia implantu stomatologicznego niezbędna jest konsultacja. W jej trakcie lekarz przeprowadza dokładny wywiad, ustala zestaw badań oraz wybiera najlepszy sposób leczenia implantologicznego. Standardowo wykonuje się również tomografię komputerową. Umożliwia ona szczegółowe zaplanowanie zabiegu oraz wykonanie go w najmniej inwazyjny i w pełni bezpieczny sposób.
Dzięki dużemu powiększeniu, wszczepienie jednego implantu trwa raptem 15 minut i nie trzeba do niego wykonywać dużych nacięć tkanki. Błona śluzowa zostaje nacięta i odwarstwiona, a następnie nawierca się jeden lub kilka otworów, w które wprowadzone zostają implanty. Na koniec lekarz wprowadza śruby gojące dziąsło. Ich zadaniem jest wytworzenie mankietu dziąsłowego wokół szyjki implantu, dzięki czemu przyszła korona ma bardziej naturalny wygląd.
Przez 7-10 dni po wszczepieniu implantu niezbędne jest przepłukiwanie jamy ustnej roztworem soli fizjologicznej, aby utrzymać odpowiednią czystość. Pierwsza wizyta kontrolna odbywa się na następny dzień po zabiegu, a pacjenci mają możliwość skorzystania z naświetlania laserem biostymulującym przyspieszającym gojenie. 10-14 dni po zabiegu można zdjąć szwy, a na 12-14 dzień umawiana jest wizyta w celu dostosowania protez na wszczepionych implantach. W okresie ok. 2-3 miesięcy od zabiegu dochodzi do procesu osteointegracji, czyli implant zrasta się z kością. Wówczas można wymienić dotychczasowe śruby na śruby zamykające, przykręcić do nich zaczepy kulowe, lokatory czy belki i wykorzystywać je do zatrzaskiwania protezy.
Implanty ruchome – zapomnij o zaniku kości!
W przypadku tradycyjnych protez w bardzo szybkim czasie dochodzi do zaniku tkanki kostnej w jamie ustnej pacjenta. Z czym wiąże się ten problem? Jeśli będziesz chciał w przyszłości zmienić rozwiązanie protetyczne na inne, może okazać się, że konieczna będzie obudowa kości szczęki, ze względu na jej niewystarczającą ilość. Aby do tego nie dopuścić, doskonałym rozwiązaniem jest zamocowanie protezy na implantach ruchomych. To zapobiega szybkopostępującemu zanikowi kości, dzięki temu nie ma konieczności obudowy kości przed implantacją. Jak to możliwe? Kiedy w szczęce pojawiają się braki w uzębieniu, powoduje to, że kość nie jest obciążana. Tym samym prowadzi to do jej powolnej degeneracji.
W tej metodzie wykorzystywane są implanty dentystyczne Poznań, które zastępują miejsce korzeni po utraconych zębach. Dzięki temu kość jest odpowiednio obciążona. Ponadto jej zanik jest znacznie wolniejszy niż w przypadku protez opartych tylko na dziąsłach i błonie śluzowej jamy ustnej. Warto dodać, że do implantu ruchomego mocuje się łącznik, który pozwala na przytwierdzenie prac protetycznych (korony, mostu lub protezy Poznań).