Implanty Poznań

Implanty Poznań to usługa przeznaczona dla wszystkich tych zainteresowanych założeniem implantów dentystycznych w Poznaniu. Jeśli szukacie pomocy w zakresie założenia implantów w Poznaniu dobrze trafiliście. Z tego artykułu dowiesz się jakie rodzaje implantów zakłada się pacjentom oraz z jakich materiałów się je wykonuje. Kiedy zakłada się implanty zębów oraz w jaki sposób przebiega proces osteointegracji, gojenia ran i założenia koron implantów.

Chcesz szybko umówić się na wizytę konsultacyjną w sprawie implantów – Implanty Poznań.

implanty Poznań
Digital generated image of ceramic dental veneers installation process on white background.

Rodzaje implantów zębów

Implanty dentystyczne to małe, metalowe elementy, które wszczepia się do kości w celu zastąpienia brakujących zębów. Oto kilka rodzajów implantów dentystycznych:

  1. Implanty jednoczęściowe: to implanty, które składają się z jednej części – główki implantu i korzenia. Wszczepia się je bezpośrednio do kości.
  2. Implanty dwuczęściowe: to implanty, które składają się z dwóch części – główki implantu i oddzielnego korzenia. Główka implantu wszczepia się do kości, a korzeń wkręca się później.
  3. Implanty wieloczęściowe: to implanty, które składają się z kilku części, takich jak główka implantu, korzeń i rdzeń. Bardziej skomplikowane niż implanty jednoczęściowe i dwuczęściowe, ale mogą być bardziej trwałe.
  4. Implanty osiadające: to implanty, które wszczepia się do kości i pozostają tam na stałe.
  5. Implanty ruchome: to implanty, które wszczepia się do kości, ale pozostają one ruchome i mogą być wyjmowane przez pacjenta.
  6. Implanty zębów zatrzaskowych: to implanty, które składają się z główki implantu i specjalnej nakładki z zębami. Nakładka zatrzaskuje na główce implantu i może być wymieniana, gdy zęby się zużyją.

Ogólnie rzecz biorąc, implanty dentystyczne uważa się za trwałe i skuteczne rozwiązanie w przypadku brakujących zębów. Wykonuje się je z trwałych materiałów, takich jak tytan, i po ich wszczepieniu można używać trwale przez długie lata.

Jeśli cierpisz na brak zębów albo całkowite bezzębie umów się na wizytę konsultacyjną – Implanty Poznań.

Materiały z jakich wykonuje się implanty zębów

Implanty zębów wykonuje się z różnych materiałów, w zależności od producenta i rodzaju implantu. Oto kilka przykładów materiałów, z których można wykonać implanty zębów:

  1. Tytan: trwały i odporny na korozję metal, który często stosuje się w implantologii. Implanty tytanowe chętnie stosuje się ze względu na ich wysoką trwałość i skuteczność.
  2. Ceramika: implanty ceramikowe stosuje sie rzadziej niż te wykonane z tytanu, ale je również uważa się za skuteczne. Wykonane z bardziej estetycznych materiałów, co czyni je atrakcyjnymi dla pacjentów, którzy chcą uniknąć widocznych metalowych elementów.
  3. Stal nierdzewna: implanty stalowe stosuje się rzadziej niż te wykonane z tytanu lub ceramiki. Tańsze niż implanty tytanowe lub ceramikowe, ale mogą być mniej trwałe.
  4. Inne materiały: niektóre implanty mogą być wykonane z innych materiałów, takich jak wolfram, paladyn lub kobalt-chrom. Te materiały stosuje się rzadziej w implantologii, ale uważa się je również za skuteczne i trwałe.

Ogólnie rzecz biorąc, pamiętajcie, aby wybrać implanty wykonane z trwałych i odpornych na korozję materiałów, takich jak tytan lub ceramika, aby zapewnić ich skuteczność i trwałość. Równocześnie pamiętajcie, aby skonsultować się z lekarzem dentystą lub chirurgiem stomatologicznym, aby ustalić, który rodzaj implantów to ten najlepszy dla Twoich potrzeb – Implanty Poznań.

Implanty Poznań – Kiedy zakłada się implanty zębów?

Implanty zębów zakłada się, gdy pacjent ma brakujące zęby lub posiada zęby uszkodzone w stopniu nienadająceym się do naprawienia. Uważa się je za skuteczne i trwałe rozwiązanie w przypadku brakujących zębów, ponieważ wszczepia się je bezpośrednio do kości i stanowią trwałą podstawę dla protez lub mostów.

Implanty dentystyczne stosuje się również czasami w celu wzmocnienia brakujących zębów lub zębów, które osłabły i wydaję się podatne na złamanie. W takich przypadkach implanty zębów wszczepia się do kości i służą jako podstawa dla protez lub mostów, które umieszcza się na nich.

Ogólnie rzecz biorąc, decyzja o założeniu implantów zębów podejmuje lekarz dentysta lub chirurg stomatologiczny. Odbywa się to po dokładnym zbadaniu i ocenie stanu zębów i kości pacjenta. Jeśli implanty zębów uzna się za odpowiednie rozwiązanie, lekarz dentysta lub chirurg stomatologiczny omówi z pacjentem szczegóły zabiegu. Następnie wspólnie podejmują decyzję o jego przeprowadzeniu. Jeśli interesujecie się uzyskaniem dokładnych informacji na ten temat polecamy konsultację w Poznańskiej klinice stomatologicznej Stankowscy & Białach.

Skoro jesteś na tej stronie szukasz chirurga implantologa – zerknij tutaj – Implanty Poznań.

Jeśli interesujesz się stomatologią zerknij na naszego bloga – Stomatologia.