Implanty Wieloczęściowe

Implanty wieloczęściowe to implanty, które składają się z kilku części, takich jak główka implantu, korzeń i rdzeń. Rdzeń umieszcza się na górze śruby. Służy on do mocowania protezy. 

Przeczytaj również o innych rodzajach implantów, które są wykorzystywane w ramach usług Implanty Poznań

Implanty wieloczęściowe – budowa

Wieloczęściowe implanty śródkostne składają się z trzech elementów. Gwintowany implant zastępuje korzeń zęba i jest mocno osadzany (wszczepiany) w kości szczęki. Zaczep implantu stanowi połączenie między implantem a protezami dentystycznymi, takimi jak korona lub most. Śruba łącząca zapewnia mocne połączenie zaczepu wewnętrznego elementu (stożka) implantu z protezami, również poprzez wkręt lub mocną cementację z zaczepem.

Szczególnie ważne jest wewnętrzne połączenie między implantem a zaczepem. Charakterystyczne dla konstrukcji tego łącznika jest szczelne połączenie stożkowe między zaczepem a implantem, które chroni przed mikroruchami.

Korzeń – kluczowy element implantu wieloczęściowego

Mocowanie jest dolną częścią implantu i jest częścią, która jest osadzona poniżej linii dziąseł, łącząc się z kością szczęki. Jest jak korzeń zęba. Oprawę wykonuje się z tytanu. Ma ona cylindryczny, śrubowy kształt. Często pokrywa go materiał znany jako hydroksyapatyt, który może wspomagać proces łączenia implantu z kością szczęki. Tę część umieszcza się jako pierwszą. Odpowiednie gojenie musi nastąpić przed fazą odbudowy, która obejmuje założenie łącznika i korony. Gojeniem nazywamy proces osteointegracji, podczas którego implant zrasta się z tkanką własną pacjenta.

Mocowania implantów produkuje się w szerokiej gamie rozmiarów, a nawet o różnych konstrukcjach, dzięki czemu Twój dentysta będzie miał idealną opcję dostępną dla Twojego brakującego zęba, niezależnie od tego, czy jest to trzonowiec, czy siekacz.

Implanty wieloczęściowe – łącznik i korona

Łącznik wkręca się w uchwyt i ostatecznie przytrzymuje rzeczywistą część zęba, którą widzisz w jamie ustnej. Jest to mały kawałek, który leży tuż przy linii dziąseł. Jedna strona jest przeznaczona do wkręcania do wnętrza wkładu implantu, druga strona służy do mocowania protezy dentystycznej. Istnieją różne rodzaje łączników, które stosuje się w zależności od rodzaju protezy, którą mają podpierać. W zależności od techniki zastosowanej przez dentystę implantologa, łącznik osadza się w tym samym czasie co wkład implantu lub może zostać wkręcony w słupek po wystąpieniu osteointegracji. Natomiast korona jest  cementowana lub wkręcana w łącznik.

Implanty dentystyczne projektuje się i konstruuje tak, aby były wyjątkowo mocne i mogły przetrwać dziesięciolecia, stając się trwałym rozwiązaniem zastępującym brakujące lub ukruszone zęby.

Razem te komponenty zapewniają potencjalnie trwałe rozwiązanie, które wygląda i działa jak naturalne zęby i rozwiązuje problem utraty kości i innych problemów związanych z brakami zębowymi.

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.