Ginekomastia we Wrocławiu

Ginekomastia to nadmierne powiększenie piersi u mężczyzn. Z problemem tym borykają się panowie w wieku pokwitania bądź przekwitania. Większe piersi są domeną kobiet, tak więc mężczyźni z tą przypadłością, nie tylko wyglądają dość specyficznie, ale i nie najlepiej się czują. Ginekomastia występuje wtedy, kiedy tkanka gruczołowa piersi ulega nadmiernemu rozrostowi. Daje to efekt kobiecych piersi, które podkopują poczucie męskości i komfort psychiczny. Z problemem ginekomastii można walczyć, decydując się na zabieg usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Przyczyny ginekomastii

Ginekomastia ma zróżnicowane podłoże, wśród przyczyn jej występowania wyróżnia się przede wszystkim: Zabieg ginekomastii przeprowadza się dwoma metodami, w zależności od wyjściowej wielkości piersi. W przypadku niewielkiej ginekomastii stosuje się odsysanie tłuszczu z obrębu piersi. Natomiast w sytuacji, kiedy ginekomastia spowodowana jest przerostem tkanki gruczołowej, lekarz podczas operacji usuwa przerośniętą tkankę, a czasami też nadmiar skóry. Mocno rozwinięta ginekomastia nie jest możliwa do usunięcia przez odessanie tkanki tłuszczowej. Żeby zredukować defekt kosmetyczny, lekarz musi usunąć cały gruczoł. Podczas zabiegu usunięcia ginekomastii wykonuje się cięcie wokół brodawki sutkowej, dzięki któremu lekarz może nadać gruczołowi właściwy kształt. Operacja plastyczna wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, a pacjent pozostaje w klinice przez jedną dobę po zabiegu.. Po wykonanym zabiegu pod skórę wprowadza się specjalne dreny, których zadaniem jest odessanie płynu tkankowego, a na klatkę piersiową zakłada się opatrunek uciskowy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg ginekomastii nie może być wykonywany u mężczyzn, którzy:

Efekty zabiegu

Chirurgiczne leczenie ginekomastii modeluje klatkę piersiową, czyni ją jędrną i prawidłowo uformowaną. Klinika Prestige Clinic leczy ginekomastię na tyle skutecznie, że po zabiegu klatka piersiowa pacjenta, wygląda wyjątkowo naturalnie i symetrycznie. Zabieg wiąże się z pojawieniem się pooperacyjnej opuchlizny i zasinienia, które mijają w ciągu kilku dni. W wyjątkowo rzadkich przypadkach dochodzi do powikłań po zabiegu usunięcia ginekomastii, takich jak infekcje, zaburzenia czucia w sutkach czy nierówności. W przypadku osób z nadwagą lub otyłością przed zabiegiem konieczne jest zrzucenie części zbędnych kilogramów, co tym samym spowoduje zmniejszenie ginekomastii i uzyskanie lepszego efektu.

Dowiedz się więcej

"Ginekomastia – patogeneza, rozpoznawanie i leczenie", Izabella Czajka, Wojciech Zgliczyński https://journals.viamedica.pl/endokrynologia_polska/article/view/25863/20683