Lifting twarzy we Wrocławiu

Starzejąca się z biegiem lat skóra traci jędrność, elastyczność i pokrywa się siateczką nieestetycznych zmarszczek. Całość pogłębiają jeszcze obwisłe policzki oraz doliny łez, które nadają twarzy smutnego wyglądu. W celu przywrócenia skórze jędrności oraz gładkiej powierzchni stosuje się lifting twarzy, który znacząco odmładza skórę, a także napina ją i łagodzi rysy. W ofercie naszej kliniki znajdą Państwo także wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Ten zabieg pozwala zatrzymać efekty upływającego czasu. Zabieg liftingu twarzy i jego efekty - Prestige Clinic

Lifting twarzy w praktyce

Zabieg liftingu twarzy polega na dokładnym wypreparowaniu warstwy skórno-tłuszczowej w obrębie policzków, a także skóry szyi ponad powięzią. Kolejnym krokiem jest naciągnięcie skóry i wycięcie jej nadmiaru. Lifting twarzy wykonywany jest w sedacji (uspokojeniu, które polega na obniżeniu aktywności ośrodkowego układu nerwowego) lub w znieczuleniu miejscowym. W przypadku nadmiaru skóry na górnych lub dolnych powiekach stosowany jest zabieg blepharoplastyki, który polega na usunięciu nadmiaru skóry lub przepuklinek tłuszczowych z tych rejonów. W niektórych przypadkach nacięciu i redukcji podlega również rozcięgno mięśniowe, ale lifting twarzy zawsze wykonywany jest tak, żeby blizny po nacięciach były niedostrzegalne. Lifting twarzy w Klinice Prestige Clinic z Wrocławia daje gwarancję, że zlokalizowanie cięć w okolicach skroni, w uszach i ich obrębie nie będzie skutkowało późniejszych defektem estetycznym. W przypadku silnego zwiotczenia wykonywany jest zabieg SMAS — lifting twarzy, który polega na wypreparowaniu głębiej położonych struktur twarzy, podciągnięciu ich i przesunięciu powięzi mięśni powierzchniowych. Po wykonanym zabiegu na twarz zakładane są specjalne dreny oraz opatrunek uciskowy, których celem jest zabezpieczenie tkanek oraz podtrzymanie efektu. Lifting twarzy może być również wykonywany w sposób mniej inwazyjny, za pomocą specjalnych nici liftingujących. Efekt zabiegu jest zbliżony do rezultatu, jaki otrzymujemy metodą chirurgiczną, jednakże jest mniej obciążający dla organizmu.

Efekty liftingu

Po liftingu twarzy zmarszczki zostają skutecznie zredukowane, a skóra jest bardziej jędrna i napięta. Czas trwania zabiegu waha się z granicach 2-3 godzin, a pełny efekt liftingu utrzymuje się od 5 do 10 lat. Lifting twarzy jest dość prostym zabiegiem, który nie wymaga hospitalizacji, a jedynie 3-4 wizyt kontrolnych w czasie pierwszych 10-14 dni.

Przeciwwskazania i powikłania

Istotnymi przeciwwskazaniami do wykonania liftingu twarzy są: Powikłaniami, jakie mogą wystąpić po liftingu twarzy, są paraliż mięśni mimicznych i porażenie nerwu twarzowego. W rzadkich przypadkach odnotowano także pojawienie się infekcji bądź krwiaków. Długość zabiegu liftingu twarzy: 2-3 godziny Znieczulenie: miejscowe, sedacja Opieka pooperacyjna: nie wymaga hospitalizacji, w okresie 10-14 dni  zalecane wykonanie 3-4 wizyt kontrolnych.