Niezależnie od płci i wieku mankamenty sylwetki mogą powodować kompleksy i umniejszać poczucie własnej wartości. Takim mankamentem może być np. zbyt duży i nieproporcjonalny do ciała brzuch. Tymczasem istnieje skuteczny, niechirurgiczny zabieg miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej. Liposukcja ultradźwiękowa to powszechnie stosowana i w pełni bezpieczna metoda pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej. Poddając się liposukcji pacjent pozbywa się nadmiaru tłuszczu, po zabiegu zyskując węższą i bardziej kształtną talię. Podobnie jak w przypadku zabiegu usunięcia ginekomastii, również tutaj liczą się nie tylko względy estetyczne, ale też zdrowotne. Podczas konsultacji ze specjalistą z Prestige Clinic poznają Państwo więcej szczegółów.

Przebieg zabiegu odsysania tłuszczu w Prestige Clinic

Przebieg i efekty zabiegu

Liposukcja ultradźwiękowa jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej z talii i brzucha, a także z ud, pośladków i innych obszarów ciała. Jest mało inwazyjnym i praktycznie bezbolesnym sposobem modelowania sylwetki. Do zabiegu używane jest urządzenie z głowicą emitującą ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Głowica wprowadzana jest do tkanki tłuszczowej, wówczas energia ultradźwięków oddziela tłuszcz od pozostałych tkanek, zaś wibracje rozbijają i redukują zwapnienia. W ten sposób tkanka tłuszczowa zamieniana jest na płynną emulsję odprowadzaną z ciała lub w nim rozmasowaną. Ultradźwięki pobudzają ponadto działanie enzymów oraz krążenie. Zabieg wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu. Po liposukcji ultradźwiękowej nie pozostają blizny, siniaki oraz obrzęki, a powrót do codziennej aktywności wymaga znacznie krótszego czasu rekonwalescencji niż w przypadku tradycyjnego zabiegu odsysania tłuszczu.

Dla kogo zabieg liposukcji ultradźwiękowej?

Liposukcja ultradźwiękowa nie należy do zalecanych metod leczenia zdecydowanej nadwagi czy wręcz otyłości. W takich schorzeniach najskuteczniejszy efekt zapewniają chirurgiczne zabiegi, takie jak wspomniane wyżej, klasyczne odsysanie tłuszczu uzupełnione o plastykę brzucha. W jakich przypadkach jest więc skuteczna?  Można zdecydować się na ten zabieg wtedy, gdy przeszkadza nam miejscowy nadmiar tłuszczu, np. pozostała po porodzie niewielka fałda na brzuchu oraz cellulit lub rozstępy. W takich problemach liposukcja ultradźwiękowa przynosi natychmiastowy widoczny efekt. W Prestige Clinic dbamy o to, żeby Państwa ciało było w jak najlepszych rękach. Dokładamy wszelkich starań, żeby rezultat liposukcji ultradźwiękowej był jak najbardziej satysfakcjonujący, a zabieg bezpieczny i bezbolesny.

Efekty po zabiegach plastyki brzucha w Prestige Clinic