Na nadmierną ilość tłuszczu na brzuchu cierpią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Niewłaściwa, tłusta dieta, siedząca praca i brak aktywności fizycznej, to główne powody odkładania tłuszczu w obrębie brzucha. Zbędny tłuszcz z tego rejonu może być skutecznie usunięty za pomocą liposukcji brzucha. Liposukcja ultradźwiękowa, inaczej odsysanie tłuszczu, to prosta i bezpieczna metoda pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej. Tłuszcz z brzucha zostaje usunięty na stałe, talia staje się węższa, a ciało bardziej proporcjonalne. Podobnie jak w przypadku zabiegu usunięcia ginekomastii, również tutaj liczą się nie tylko względy estetyczne, ale też zdrowotne. Podczas konsultacji ze specjalistą z Prestige Clinic poznają Państwo więcej szczegółów.

Przebieg zabiegu odsysania tłuszczu w Prestige Clinic

Przebieg zabiegu

Tłuszcz z brzucha odsysany jest za pomocą kilku metod. Najbardziej popularną z nich i najskuteczniejszą na chwilę obecną, jest liposukcja ultradźwiękowa. Szeroki zakres działania tej metody sprawia, że możliwe jest usunięcie nawet do 3 litrów tłuszczu przy jednym zabiegu i jednoczesne wyeliminowanie prawdopodobieństwa uszkodzenia innych tkanek ciała.

Liposukcja ultradźwiękowa brzucha Prestige Clinic Wrocław to operacja, która nie pozostawia blizn, siniaków ani obrzęków. Poddać mogą się jej osoby, którym trudno jest spalić tłuszcz z brzucha zarówno za pomocą diety, jak i ćwiczeń. Po odessaniu tłuszczu pacjent zobowiązany jest nosić specjalną, uciskową odzież, która pozwoli skórze się wstąpić i zachować jędrność. W przypadku kilku zabiegów liposukcji i po odessaniu znacznej ilości tłuszczu wygląd brzucha można poprawić za pomocą plastyki brzucha. Dzięki temu zabiegowi zbędne fałdy skóry zostaną usunięte, a brzuch uzyska nowy kształt.

Powikłania i efekty uboczne liposukcji

Odsysanie tłuszczu jest dość poważnym zabiegiem i wiąże się z możliwością wystąpienia powikłań. Do niepożądanych efektów ubocznych po liposukcji ultradźwiękowej należą:

W Prestige Clinic dbamy jednak o to, żeby Państwa ciało było w jak najlepszych rękach. Dokładamy wszelkich starań, żeby uzyskany efekt liposukcji ultradźwiękowej był jak najbardziej satysfakcjonujący, a zabieg bezpieczny i bezbolesny. Więcej na temat liposukcji mogą Państwo przeczytać tutaj.

Efekty po zabiegach plastyki brzucha w Prestige Clinic