Implanty piersi – podstawowe rodzaje
Aktualne kanony piękna zakładają obfity, jędrny biust. Niestety natura nie dla wszystkich jest w tym zakresie łaskawa, a czas także nie sprzyja utrzymaniu jędrności piersi. Na szczęście dziś możemy pomóc naturze w utrzymaniu piękna dzięki korekcjom biustu w postaci jego powiększenia za pomocą implantów lub ujędrnienia, dzięki liftingowi. Oba zabiegi mogą być ze sobą połączone, dając w efekcie wymarzony biust. Istnieje kilka rodzajów implantów piersiowych, które mają zastosowanie w zabiegach powiększania piersi. Implanty piersi – jakie one są i kiedy można je zastosować?
Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o Twoich potrzebach i wspólnie dobrać właściwe rozwiązanie. Naszym priorytetem jest komfort, zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.
Przeczytaj również: Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej
Rodzaj wypełnienia implantów
Obecnie stosuje się dwa najpopularniejsze rodzaje wypełnienia implantów:
- silikonowe,
- solne.
Implanty piersi silikonowe są najbardziej powszechne, ze względu na swoje właściwości. Nadają one piersiom naturalny wygląd, a w zależności od zastosowanego rodzaju silikonu, mogą naśladować nawet naturalne ruchy piersi. Większość silikonów ma zwartą strukturę, dzięki czemu nawet uszkodzenie powłoki nie powoduje wycieku. Niektóre implanty są połączeniem silikonu i soli fizjologicznej, co nadaje im postać żelu, który przepuszcza promienie rentgenowskie, co ma znaczenie przy wielu badaniach. Implanty solne są mniej popularne, a ich główną zaletą jest możliwość regulacji ich wielkości, nawet kilka miesięcy po przeprowadzonym zabiegu. To wygodny sposób na idealne dopasowanie implantu do potrzeb i oczekiwań pacjentki.
Implanty piersiowe – powłoka i kształt
Rodzaj powłoki ma znaczenie dla bezpieczeństwa implantu związanego z jego ewentualnym uszkodzeniem, ale także dla jego widoczności. Implanty gładkie dedykowane są kobietom o niewielkim biuście, a ich gładka powierzchnia ma być niewidoczna pod skórą. Drugim rodzajem implantów są implanty teksturowane. Powłoka ma istotne znaczenie dla ryzyka powstania obkurczenia torebki łącznotkankowej w tkankach wokół implantu. Implanty piersiowe mogą mieć kształt okrągły lub anatomiczny. Okrągłe modelują biust w równym stopniu w każdym miejscu, nadając mu nieco sterczący wygląd i szerokie rozstawienie. Znacznie naturalniej wyglądają implanty anatomiczne, które są węższe u góry i rozszerzają się ku dołowi, co pozwala uniknąć wypełnienia piersi w górnej części, zbliżając maksymalnie jej kształt do fizjologicznego. Wybór odpowiedniego implantu, spełniającego oczekiwania trzeba skonsultować z lekarzem, który będzie przeprowadzał zabieg. To on, na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia będzie mógł najlepiej dobrać implant do oczekiwań oraz możliwości jego zastosowania. Warto w tej kwestii zaufać specjalistom.
Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.
Poznaj ofertę przychodni zdrowia rodzinnego i specjalistycznego.