ginekomastia
Medycyna Estetyczna

Męskie piersi. Ginekomastia jako przyczyna kompleksu

Przyglądając się mężczyznom przechadzającym się po ulicach miast, nie sposób nie zauważyć, że wielu z nich boryka się z nadwagą, której skutkiem ubocznym może być pojawienie się biustu wyglądającego podobnie jak biust kobiecy (ginekomastia). Jest to jedna z przyczyn ginekomastii, która jest ogromnym kompleksem dla wielu panów. Jak sobie z nią radzić? Czy zabieg chirurgiczny rozwiąże problem?

Przeczytaj również: Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o Twoich potrzebach i wspólnie dobrać właściwe rozwiązanie. Naszym priorytetem jest komfort, zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.

Ginekomastia – kto może mieć problem z dużym męskim biustem?

  Wielu mężczyzn, szczególnie młodych, ma ogromny kompleks, kiedy na ich klatce piersiowej pojawiają się duże piersi. Wstydzą się wówczas wychodzić, nie rozbierają się na plaży czy na basenie. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem? Czy da się go rozwiązać ćwiczeniami i odpowiednią dietą, czy jednak potrzebny będzie zabieg usunięcia ginekomastii?  

Otyłość i nadwaga głównym powodem męskich piersi

  Nie da się ukryć, że panowie, którzy mają kilka lub kilkanaście nadprogramowych kilogramów, borykają się również z problemem dużych piersi. To właśnie przez nie wielu ma kompleksy, które nie pozwalają im zdjąć koszulki na plaży czy na basenie. Co ciekawe, także osoby sławne mają tego typu problemy. Niestety ginekomastia nie ma nic wspólnego z otyłością. Jest to przerost gruczołu piersiowego, za który najprawdopodobniej odpowiedzialny jest zbyt wysoki poziom prolaktyny, która u kobiet odpowiada za wytwarzanie mleka. Mając problem ze zbyt dużymi męskimi piersiami, warto udać się do specjalisty, który oceni, jaka jest przyczyna takiego stanu. Jeśli jest to otyłość, problemu będzie można szybko się pozbyć. Jeżeli będzie to ginekomastia — trzeba będzie wdrożyć odpowiednie leczenie, również psychologiczne, które sprawi, że pacjent przestanie wstydzić się swojego ciała.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Poznaj ofertę przychodni zdrowia rodzinnego i specjalistycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *