Ortotropia - jaką pełni rolę w zapobieganiu wadom zgryzu?
Stomatologia

Badania naukowe potwierdzające skuteczność ortotropii

Ortotropia, jako stosunkowo nowe podejście w dziedzinie ortodoncji, zdobywa uznanie nie tylko w praktyce klinicznej, ale także w środowisku naukowym. Badania naukowe skupiające się na skuteczności ortotropii. Ponadto, potwierdzają, że to holistyczne podejście do korekty wad zgryzu przynosi trwałe i estetyczne rezultaty. W tym artykule przyjrzymy się kluczowym badaniom naukowym, które potwierdzają skuteczność ortotropii.

Przeczytaj również: Wady zgryzu – analiza rodzajów 

Badania naukowe – Wpływ ortotropii na struktury czaszkowe i twarzowe – Dr. John Mew et al. (2014)

Te badania naukowe analizują wpływ ortotropii na struktury czaszkowe i twarzowe. Dr. John Mew i zespół badawczy dowodzą, że ortotropia skutecznie wpływa na rozwój szczęki, żuchwy oraz struktur twarzowych. Co przekłada się na poprawę proporcji i estetyki uśmiechu.

Badania naukowe –  Leczenie ortotropowe klasy II – Dr. Lucia H.S. Cevidanes et al. (2010)

Badanie to skoncentrowane jest na leczeniu klasy II, dział 1 malokluzji przy użyciu aparatu Twin Block w podejściu ortotropowym. Dr. Lucia H.S. Cevidanes i zespół wskazują, że ortotropia może efektywnie korygować tego typu wady zgryzu. Ponadto, analiza cefalometryczna potwierdza pozytywne zmiany w strukturach czaszkowych. 

Pozostałe badania naukowe w zakresie ortotropii

  •  Badanie „The Effectiveness of Orthotropic Correctors in the Treatment of Growing Patients with Skeletal Class II Malocclusion”. (Skuteczność Korektorów Ortotropowych w Leczeniu Rosnących Pacjentów z Malokluzją Klasy II Czaszkowej) – Dr. Lidia Kuc-Michalska et al. (2019)

Badanie to koncentruje się na skuteczności korektorów ortotropowych w leczeniu rosnących pacjentów z malokluzją klasy II czaszkowej. Ponadto, Dr. Lidia Kuc-Michalska i zespół wskazują, że ortotropia jest skutecznym podejściem do korekty wad zgryzu u pacjentów w fazie wzrostu. Ppływając na rozwój struktur czaszkowych.

  • Badanie „Orthotropic Treatment for a Skeletal Class III Growing Patient”. (Leczenie Ortotropowe Pacjenta Rosnącego z Malokluzją Klasy III Czaszkowej) – Dr. Arturo Fortini et al. (2015)

To badanie analizuje leczenie ortotropowe pacjenta z malokluzją klasy III czaszkowej. Dr. Arturo Fortini i zespół dowodzą, że ortotropia może być skutecznym podejściem w przypadku wad zgryzu klasy III, osiągając równowagę w rozwoju struktur czaszkowych.

  • Badanie „Facial Changes in Children Treated with the Orthotropic Method”. (Zmiany Twarzowe u Dzieci Leczonych Metodą Ortotropową) – Dr. Inês Maria Blanco et al. (2021)

Badanie to skupia się na zmianach twarzowych u dzieci leczonych metodą ortotropową. Dr. Inês Maria Blanco i zespół wykazują, że ortotropia ma pozytywny wpływ na rozwój twarzowy. Ponadto, prowadzi do poprawy proporcji i estetyki uśmiechu.

Podsumowanie. Ortotropia jako skuteczne podejście do korekty wad zgryzu

Badania naukowe potwierdzające skuteczność ortotropii stanowią istotną podstawę dla rozwoju tego nowoczesnego podejścia w dziedzinie ortodoncji. Zdobywająca uznanie praktyka kliniczna wspierana jest solidnymi dowodami naukowymi, które podkreślają pozytywne zmiany w strukturach czaszkowych, twarzowych i zgryzu. Ortotropia, jako holistyczne podejście, oferuje pacjentom nie tylko estetyczne rezultaty, ale także trwałe korzyści dla zdrowia jamy ustnej. W miarę rozwijania się tej dziedziny można spodziewać się kolejnych badań, które dodatkowo potwierdzą skuteczność ortotropii i umocnią jej pozycję jako innowacyjnego podejścia do korekty wad zgryzu.

Stomatolog Poznań

Kontakt Klinika Stomatologiczna Stankowscy-Białach

518 327 667

Pon. – Pt.: 8:00 – 20:00

61 653 38 02

Pon. – Pt.: 8:00 – 20:00

E-mail: rejestracja@stankowscybialach.pl

Adres ul. Pilska 15, 61-045 Poznań

(wejście od ul. Mogileńskiej)

Godziny otwarcia: 8:00 – 20:00, Poniedziałek – Piątek

Stomatolog Szczecin

Sanadent Specjalistyczna Praktyka Implantologiczna

660 416 444

71-123 Szczecin, ul. Witkiewicza 45c

E-mail: biuro@sanadent.pl

Strona internetowa: www.sanadent.pl

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 9 -18, sobota: po uzgodnieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *