Implanty piersi we Wrocławiu

Powiększanie biustu przy pomocy implantów, to coraz popularniejszy sposób na uzyskanie pięknej, kobiecej sylwetki. Większość kobiet ma jednak obawy, co do zabiegu i zastanawia się, czy aby na pewno są one bezpieczne. Powiększanie piersi w Prestige Clinic Wrocław przeprowadzane jest tak, żeby uzyskać jak najlepszy efekt i zminimalizować skutki uboczne oraz ewentualne powikłania. Poniżej znajduje się opis stosowanych przez nas implantów oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania zadawane przez pacjentki. Zabieg powiększania piersi za pomocą implantów w Prestige Clinic

Implanty silikonowe

Są trwałe i posiadają naturalną konsystencję. Ryzyko wydostania się silikonu poza obręb implantu jest niewielkie, a w razie takiej sytuacji, nie zagraża życiu. Silikonowe implanty nie wchłaniają się do organizmu i nie są przez niego rozkładane. Ich jedyną wadą jest fakt, że są nieprzejrzyste dla promieni Roentgena, dlatego też mammografia, USG i RTG klatki piersiowej musi być wykonane przy użyciu specjalnych technik radiologicznych.

Implanty solne

Implanty solne, są to implanty piersi wypełnione solą fizjologiczną. Ich konsystencja jest znacznie mniej naturalna, niż implantów silikonowych, a objętość zmniejsza się wraz z upływem czasu. Jeżeli sól fizjologiczna wydostanie się z implantu, jest naturalnie wchłaniana przez organizm. Implanty solne są przejrzyste dla promieni Roentgena.

Implanty podzielić można w zależności od kształtu i struktury na:

  1. Implanty anatomiczne - dzięki którym koryguje się piersi opadające i asymetryczne. Zazwyczaj wypełnione są żelem stałym.
  2. Implanty okrągłe – stosowane w korekcji piersi płaskich i wypełnione płynnym żelem.
  3. Implanty gładkie – najrzadziej stosowane, zaletą ich użycia jest możliwość wykonania małych nacięć i zmniejszone ryzyko infekcji.
  4. Implanty teksturowane – najczęściej stosowane implanty piersi, doskonale zrastają się tkanką piersi.

Powiększanie piersi – pytania i odpowiedzi

1. Czy posiadając implanty piersi można karmić piersią? Powiększanie biustu przy pomocy implantów nie stanowi przeciwwskazania do ciąży i karmienia piersią. 2. Jaka jest różnica między umieszczeniem implantów pod mięśniem i pod gruczołem? Umiejscowienie implantu pod mięśniem minimalizuje prawdopodobieństwo powstania torebki obkurczającej się wokół implantów. Sposób ten stosowany jest u bardzo szczupłych pacjentek. W przypadku większej ilości skóry i tkanek, wskazane jest umiejscowienie implantu pod gruczołem. 3. W jakim wieku można wykonać zabieg powiększania piersi? Warunkiem do przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantów jest wiek minimum 18 lat i zakończony okres dojrzewania płciowego. W przypadku dobrego stanu zdrowia, piersi powiększyć można nawet po 60 roku życia. 4. Jakie są przeciwwskazania do powiększania piersi? Przeciwwskazania zostały opisane tutaj.