Plastyka i korekta nosa

Nos jest najbardziej wysuniętym punktem twarzy i dlatego rzuca się w oczy jako pierwszy. Wszelkie jego defekty bywają krępujące i znacznie pogarszają nasz wygląd i samoocenę. Jednakże nowoczesna medycyna estetyczna pozwala na diametralną zmianę kształtu nosa, jego zmniejszenie, powiększenie czy wyszczuplenie. Korekta nosa to coraz popularniejszy sposób na poprawę urody.

Zabieg korekcji nosa w Prestige Clinic

Zabieg korekcji nosa

Korekta nosa jest najczęściej wykonywanym zabiegiem medycyny estetycznej i jednocześnie najtrudniejszym pod względem technicznym. Zabieg ma na celu przede wszystkim nadanie twarzy właściwych proporcji, które uzyskuje się dzięki: Plastyka nosa jest najczęściej wykonywanym zabiegiem medycyny estetycznej i jednocześnie najtrudniejszym pod względem technicznym. Zabieg ma na celu przede wszystkim nadanie twarzy właściwych proporcji, proporcje te uzyskuje się dzięki zmianie kształtu czubka lub grzbietu nosa, korekcji szerokości skrzydełek bądź odległości nosa od górnej wargi. Korekta nosa polecana jest nie tylko ze względów estetycznych, ale też zdrowotnych. Wykonuje się plastykę polegającą na korekcji krzywej przegrody nosowej.

Korekta nosa — przebieg zabiegu

Korekcja nosa polega na oddzieleniu skóry od konstrukcji chrzęstno-kostnej, a następnie wymodelowaniu jej do pożądanego kształtu. Podczas zabiegu nacięcia wykonywane są wewnątrz przewodów nosowych, co sprawia, że w późniejszym czasie są one właściwie niewidoczne. Po uzyskaniu właściwego kształtu nosa, w miejsca nacięć zakłada się rozpuszczalne szwy oraz opatrunek z gipsu bądź z tworzywa sztucznego. Dzięki opatrunkom stabilizuje się również przegrodę nosową. Plastyka nosa trwa od 1 do 2 godzin. W wyjątkowych przypadkach podczas wykonywania korekty nosa konieczne jest nacięcie skóry tuż u podstawy nosa — na szczęście nie skutkuje to powstawaniem blizn. Oba typy zabiegów, otwarty i zamknięty, są wykonywane w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Rekonwalescencja po plastyce nosa

Plastyka nosa wykonywana w Prestige Clinic Wrocław gwarantuje najmniejszy możliwy dyskomfort, jednakże konieczne jest spędzenie w klinice jednego dnia. W obrębie operowanych tkanek występuje obrzęk oraz zasinienie, możliwe są również bóle głowy. Po upływie jednej doby od korekty nosa z przewodów nosowych zdejmowane są opatrunki, a pacjent może wrócić do domu. Gipsowy opatrunek, który podtrzymuje uzyskany kształt nosa, zdejmowany jest po 7 dniach, a przez kolejne 8 do 10 tygodni nos może być wrażliwy na dotyk bądź temperaturę. Kształt nosa ostatecznie stabilizuje się po ok. 6 miesiącach, do tego czasu natomiast, wskazane jest unikanie intensywnego wysiłku fizycznego i narażenia tej części twarzy na urazy.

Przeciwwskazania i powikłania

Możliwymi powikłaniami po zabiegu plastyki nosa mogą być krwawienia, bóle głowy, przerostowe blizny lub skrzywienie przegrody nosowej. Powikłania te zdarzają się rzadko i zazwyczaj spowodowane są niewłaściwym postępowaniem w czasie rekonwalescencji bądź skłonnością do tworzenia się przerostowych blizn. Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania korekty nosa to:

Efekty zabiegów plastyki nosa przeprowadzonych w Prestige Clinic