Plastyka i korekta powiek

Skóra wokół oczu jest znacznie cieńsza i delikatniejsza niż na pozostałych partiach twarzy. Dlatego to właśnie w obrębie oczu proces starzenia uwidacznia się najszybciej. Kurze łapki, worki pod oczami i opadające powieki można jednak skutecznie skorygować za pomocą plastyki powiek. Dzięki niej spojrzenie odzyskuje świeżość i głębię, a twarz wygląda młodziej. Korekta powiek to zabieg, który przywraca nie tylko piękny wygląd, ale też poprawia samopoczucie i dodaje pewności siebie. Korekta powiek w Prestige Clinic

Plastyka powiek

Zabieg plastyki może dotyczyć powiek górnych, dolnych lub obu jednocześnie. Wykonuje się go nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych, kiedy nadmiar skóry na powiekach uniemożliwia prawidłowe widzenie. Korekta powiek przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wycięciu nadmiaru skóry i wymodelowaniu powiek. Cięcia wykonuje się w fałdach skóry, co zapewnia doskonały efekt końcowy i brak widocznych blizn. Plastyka powiek w Prestige Clinic Wrocław trwa średnio od 1 do 1,5 godziny. Po 5-6 dniach można zdjąć szwy i wrócić do zwykłej aktywności.

Plastyka opadającej górnej powieki

Ten rodzaj korekty powiek jest wskazany szczególnie w przypadku, kiedy nadmiar skóry zwisa na powiece, przez co ogranicza pole widzenia. W takich przypadkach pacjenci często zmuszeni są unosić powieki i wytężać wzrok, co skutkuje powstawaniem zmarszczek na czole i nadwyrężeniem wzroku. Plastyka górnej powieki niweluje nadmiar skóry i sprawia, że spojrzenie staje się „lżejsze”. Oprócz skóry usunięty zostaje też mięsień okrężny oka oraz tłuszcz z okolicy łuku brwiowego oraz przyśrodkowego kąta oka. Czasami w ramach korekty powieki górnej usuwa się też fragment mięśnia marszczącego brwi, dzięki czemu można pozbyć się tzw. „lwiej zmarszczki”.

Plastyka dolnej powieki

Z wiekiem granica między policzkiem a dolną powieką coraz bardziej się zarysowuje, a powieka robi się większa. Pojawienie się wyraźnej doliny łez i worków sprawia, że spojrzenie nabiera smutnego wyrazu. Ten defekt można usunąć poprzez plastykę powieki — zabieg, który jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub dożylnym. Podczas zabiegu nadmiar skóry z powieki zostaje usunięty, a granica między policzkiem a powieką, wyrównana. Tłuszcz z powieki zostaje przemieszczony w kierunku „doliny łez”, co wyrównuje rysy i nadaje twarzy korzystniejszych proporcji. Po zabiegu plastyki powiek pacjent może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Na rany naklejane są plasterki, a już po 5-7 dniach można wrócić do pracy. W przypadku plastyki powiek dolnych unikanie wysiłku fizycznego powinno trwać ok. 14 dni. Plastyka powiek może być łączona z innymi zabiegami, np. liftingiem twarzy. Jest on wykonywany w naszej klinice.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg plastyki powiek nie powinien być wykonywany w przypadku: Gwarantujemy satysfakcjonujące efekty po korekcie powiek — oczy to zwierciadło duszy i warto o nie zadbać.

Efekty zabiegów plastyki powiek przeprowadzonych w Prestige Clinic