Przeszczep włosów we Wrocławiu

Zdrowe, piękne włosy to wizytówka każdego z nas. Jednakże do ich utraty przyczyniają się nie tylko czynniki dziedziczne czy stres, ale również nieodpowiednia pielęgnacja czy niewłaściwa dieta. Problem łysienia dotyczy szczególnie mężczyzn, to u nich testosteron powoduje nadmierne wypadanie włosów i obumieranie mieszków włosowych. W takim przypadku jedynym ratunkiem jest przeszczep włosów. Transplantacja włosów daje trwałe i zauważalne efekty już po pierwszym zabiegu. Przeszczep i transplantacja włosów w Prestige Clinic

Przeszczep włosów w praktyce

Przeszczepy włosów wykonywane są wtedy, kiedy ludzkie mieszki włosowe nie są już zdolne do produkowania nowej tkanki, a stare włosy wypadają. Transplantacja włosów stosowana jest w przypadku: Zanim włosy zostaną wszczepione na miejsce docelowe, dokonuje się ich pobrania. Miejscem pobrania mieszków włosowych może być potylica, bok głowy lub inna owłosiona część ciała. Podczas przeszczepu lekarz wykonuje mikronacięcia, do których wprowadza się pobrane wcześniej jednostki cebulowe. Przeszczep włosów w Prestige Clinic Wrocław wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a czas trwania zabiegu uzależniony jest od ilości przeczepionych jednostek. Zazwyczaj jednak nie przekracza 6 godzin. Kiedy wypadanie włosów nie może być zahamowane żadną metodą, przeszczep włosów jest najpewniejszą i najtrwalszym sposobem zachowania bujnej fryzury. Za jego pomocą można odbudować również ubytki w obrębie brwi, rzęs czy brody. Zabieg pozostawia jedynie małe blizenki, które szybko się goją, a po przeszczepie nie jest wymagana hospitalizacja ani rekonwalescencja. Pacjent musi się jedynie zgłosić na badanie kontrolne dzień po zabiegu.

Efekt przeszczepu włosów

Przeszczepione mieszki włosowe zaczynają produkować włosy, które już po 2-3 miesiącach osiągają standardowy wzrost. Zakola zostają zredukowane, wszelkie przerzedzenia zmniejszone, a pacjent może się cieszyć włosami o naturalnym kolorze i strukturze.

Koszt przeszczepu włosów

Koszt przeszczepu włosów zależy w głównej mierze od wyjściowej ilości włosów i znaczności przerzedzeń. W przypadku dużych ubytków stosuje się większą ilość jednostek włosów (mikrograftów), zazwyczaj ceny jednej jednostki wahają się w granicach 6-8 zł. Żeby ocenić przybliżony koszt zabiegu, trzeba wziąć pod uwagę, że do pokrycia małych zakoli potrzebne jest ok. 250-400 jednostek, natomiast duża łysina to nawet 3000 mikrograftów.

Przeciwwskazania do wykonania transplantacji włosów

Przeszczep włosów może być wykonany u większości ludzi posiadających dobry stan zdrowia, a nawet u dzieci. Istnieje jednak grupa przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Są nimi: Długość zabiegu: 4-5 godzin Znieczulenie: miejscowe Opieka pooperacyjna: nie wymaga hospitalizacji, wymagana wizyta kontrolna w dniu następnym. Przeszczep włosów pozwala na nowo cieszyć się atrakcyjnym wyglądem.