Korekcja kształtu ust

Korekcja kształtu ust. Kształt ust w dużej mierze odpowiada za wygląd naszej twarzy. Jędrne, pełne usta dodają uroku i sprawiają, że twarz wygląda młodziej. Kobiety na całym świecie zaczęły przywiązywać większą uwagę do kształtu i wielkości swoich ust – korygują je, powiększają i pielęgnują, żeby przez dłuższy czas wyglądać młodo i ponętnie.

Zabieg korekcji ust przy użyciu kwasu hialuronowego w Prestige Clinic

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Wskazania do zabiegu korekcji ust

Korekcję ust stosuje się w przypadku:

  • zbyt wąskich ust z małą ilością czerwieni wargowej
  • ust niesymetrycznych
  • opadających kącików
  • małej objętości ust

Zabieg korekcji ust

Prestige Clinic Wrocław wykonuje korekcję ust za pomocą powiększania ich tłuszczem własnym i kwasem hialuronowym.

1. Korekcja ust przy użyciu własnego tłuszczu – w metodzie tej pobiera się tłuszcz pacjentki, którego następnie poddaje się selekcji i oczyszczeniu. Oczyszczonym tłuszczem wypełnia się usta, co powoduje ich powiększenie, poprawę kształtu i większą jędrność. Ponadto żywe komórki tłuszczowe pacjentki zadomawiają się w ustach, a efekt zabiegu może utrzymywać się nawet przez kilka lat. Wypełnianie własnym tłuszczem staje się coraz popularniejsze przede wszystkim przez wzgląd na to, że jest to metoda wykorzystująca wyłącznie możliwości naszego własnego ciała.

2. Korekcja ust przy użyciu kwasu hialuronowego – kwas hialuronowy to naturalny składnik, który występuje w ludzkim organizmie. Jednakże od pewnego czasu stosowany jest, jako skuteczny i bezpieczny wypełniacz m.in. do ust, piersi czy policzków. Ponadto efekt zabiegu utrzymuje się do 12 miesięcy, po upływie tego czasu lekarz może dostrzyknąć odpowiednią dawkę dla podtrzymania efektu. Dodatkowo niewątpliwą zaletą kwasu hialuronowego jest fakt, że działa on mocno nawilżająco i utrzymuje usta w stanie świeżości.

Oba rodzaje korekcji ust wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjentka może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Przez kilka dni po zabiegu, możliwe jest odczuwanie bólu albo niewielka opuchlizna.

Przeciwwskazania do zabiegu korekcji ust

Korekcja ust nie może być wykonywana u kobiet:

  • w ciąży i okresie karmienia
  • podczas miesiączki
  • cierpiących na opryszczkę wargową
  • posiadających blizny w obrębie ust

Powiększone i skorygowane usta poprawiają wygląd twarzy i samopoczucie. Ponadto dzięki nim twarz nabiera przyjemnego, krągłego wyglądu i wydaje się być dużo młodsza. Dodatkowo zminimalizowane zostają bruzdy wokół ust (tzw. zmarszczki palacza), a uśmiech staje się pełny i przyciągający uwagę.

Poznaj ofertę przychodni zdrowia rodzinnego i specjalistycznego.