Lifting piersi

Na kształt i wielkość biustu wpływ mają różnorodne czynniki, począwszy od genetycznych uwarunkować, poprzez odchudzanie i przybieranie na wadze, a na upływie lat i karmieniu piersią kończąc. Nie zawsze wygląd biustu satysfakcjonuje kobietę na tyle, żeby czuła się ona atrakcyjnie. Obwisły biust to problem wielu kobiet, a najlepszym zabiegiem poprawiającym jego wygląd jest profesjonalny lifting piersi.

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o Twoich potrzebach i wspólnie dobrać właściwe rozwiązanie. Naszym priorytetem jest komfort, zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.

Lifting piersi – jak wygląda zabieg?

Lifting piersi, czyli inaczej mastopelsja, to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru skóry, wymodelowaniu kształtu tkanki gruczołowej i podniesieniu sutków. Operacje piersi można łączyć z zabiegami uzupełniania implantami lub pomniejszenia biustu. W każdym przypadku cięcia ustala się indywidualnie i zależą w głównej mierze od kształtu i wielkości biustu, a także oczekiwań pacjentki. Zabieg liftingu piersi trwa od 1,5 do 3 godzin. Przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym. Pacjentka musi jednak pozostać przez 1 dobę w klinice, a następnie odbyć 3 do 4 wizyt kontrolnych. 7 do 10 dni po zabiegu usuwa się szwy, a przez następne kilka miesięcy konieczne jest unikanie intensywnego wysiłku fizycznego. Zabieg liftingu piersi można również wykonać metodą nieinwazyjną, polegającą na implantacji specjalnych nici za pomocą których gruczoł piersiowy zostaje podwieszony. Zabieg taki nie wiąże się z rekonwalescencją ani nie pozostawia blizn.

Efekty liftingu

Lifting piersi pozwala na uzyskanie jędrnego, wymodelowanego biustu o sprężystej strukturze. Znika obwisłość spowodowana karmieniem piersią, a sylwetka nabiera bardziej kobiecych, harmonijnych kształtów. Żeby utrzymać odpowiednie efekty liftingu, przez 3 miesiące po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego, usztywniającego stanika, który mocuje piersi. Istotną zaletą zabiegu liftingu piersi jest znaczna poprawa samopoczucia i podniesienie samooceny. Jednakże biust wraz z upływem czasu podlega naturalnej sile grawitacji i efekt podniesienia nie jest trwały. Po upływie kilku, kilkunastu lat piersi wracają do poprzedniego stanu.

Lifting piersi – przeciwskazania

Podniesienie biustu w Klinice Prestige Clinic z Wrocławia może być wykonane w przypadku ogólnie dobrego stanu zdrowia pacjentki, ale istotnymi przeciwwskazaniami do niego są:

  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • cukrzyca
  • choroby serca i układu krążenia

Operacja plastyczna biustu – cena

Cena liftingu piersi ustalana jest indywidualnie, ale zazwyczaj waha się między kilkoma, a 12 tys. złotych. Całkowity koszt zabiegu zależny jest od tego, czy podczas operacji lekarz jedynie podniesie biust, czy również uzupełni go o implanty lub zmniejszy. Długość operacji : 1,5-3 godzin Znieczulenie: ogólne Opieka pooperacyjna: pacjentka pozostaje w klinice 1 dobę, następnego dnia po wykonaniu kontroli i zmianie opatrunku może udać się do domu. Kolejne 3, 4 wizyty kontrolne wyznaczane są na bieżąco.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.