Liposukcja laserowa i ultradźwiękowa

Liposukcja pozwala na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej z rejonów, które nie ulegają wyszczupleniu przy pomocy diety i ćwiczeń. Zazwyczaj problematyczny tłuszcz jest w obrębie brzucha, ud, pośladków, a czasami też na łydkach czy brodzie. Jednakże dzisiejsza medycyna estetyczna dysponuje coraz nowocześniejszymi metodami usuwania takiego tłuszczu. Wśród nich wyróżnić można m.in. liposukcję laserową i ultradźwiękową.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Liposukcja laserowa

Liposukcja (inaczej lipoliza laserowa), polega na podgrzaniu włókien kolagenowych i komórek tłuszczowy, co skutkuje rozbiciem błon komórek tłuszczowych i usunięciem tłuszczu. Podczas jednego zabiegu z użyciem lasera można usunąć nawet do 500 ml tłuszczu. Zabieg laserowej liposukcji stosuje się na:

  • twarz i szyję
  • kolana, uda i pośladki
  • talię i brzuch
  • ramiona i plecy
  • klatkę piersiową u mężczyzn (w przypadku ginekomastii).

Do zabiegu wykorzystuje się cienkie światłowody zakończone kaniulami. Ciepło emitowane przez wiązkę lasera nie tylko usuwa tłuszcz, ale również uelastycznia skórę i poprawia jest sprężystość. Ponadto użycie lasera sprawia, że czas rekonwalescencji skraca się do minimum, a na ciele nie pozostają widoczne blizny.

Efekty

Dzięki zabiegowi laserowej liposukcji komórki tłuszczowe zostają trwale zniszczone, co zapewnia szczuplejszą sylwetkę. Dodatkowo redukuje się cellulit, skóra jest w znacznie lepszym stanie, a ryzyko powikłań jest minimalne. Jednakże sylwetka wyszczupla się stopniowo, a pełny efekt pojawia się po ok. 1-2 miesiącach.

Liposukcja ultradźwiękowa

Przy zabiegu ultradźwiękowej liposukcji, tkanki tłuszczowe zostają odseparowane od tkanek okalających. Ponadto zabieg przeprowadza się w znieczuleniu nasiękowym, a pod skórę wprowadza się aparat emitujący energię ultradźwiękową (promieniowanie podczerwone). Tkanka tłuszczowa zostaje zamieniona na emulsję i usunięta z organizmu. Dodatkowo po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnej, uciskowej odzieży, która pozwala skórze zachować sprężystość.

Liposukcja ultradźwiękowa – efekty

Dzięki zastosowaniu ultradźwięków skóra wygładza się samoistnie, napina i pozostaje w dobrej kondycji. Efekty zabiegu w Prestige Clinic są trwałe, usunięty tłuszcz sprawia, że pacjent nie doświadcza efektu jojo, a poddane zabiegowi obszary zostają skutecznie wysmuklone. Dodatkową korzyścią jest redukcja cellulitu i rozstępów.

Poznaj ofertę przychodni zdrowia rodzinnego i specjalistycznego.