Liposukcja podbródka

Podwójny podbródek może znacznie pogarszać nasz wygląd. Tłuszcz zlokalizowany w obrębie brody sprawia, że twarz wygląda na zapadniętą i znacznie starszą, niż w rzeczywistości. Liposukcja podbródka rozwiązuje ten problem, pozwala usunąć tłuszcz z brody i tym samym poprawić owal twarzy. Liposukcję podbródka wykonuje się dwoma metodami: klasyczną i laserową.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Zabieg tradycyjnej liposukcji podbródka w Prestige Clinic

Zabieg tradycyjnej liposukcji podbródka

Podczas klasycznej liposukcji wykonuje się 2-4 cm nacięcia w okolicach brody i uszu, a czasami też nacięcie wewnątrz jamy ustnej, które minimalizuje późniejsze blizny. Tłuszcz z okolicy brody i szyi usuwa się przy pomocy cienkiej kaniuli, a cały zabieg trwa ok. 45 minut. Liposukcję podbródka Wrocław Prestige Clinic wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, rzadziej ogólnym. Po wykonanym zabiegu głowa pacjenta umieszczona jest w specjalnym uciskowym opatrunku, który pozwala zabezpieczyć operowane miejsce i utrzymać odpowiedni efekt zabiegu. Przez pierwszy tydzień pacjent może odczuwać mrowienie lub ból w obrębie twarzy, ale dolegliwości te mijają po kilku dniach.

Laserowa liposukcja podbródka

W przypadku liposukcji laserowej komórki tłuszczowe nie zostają wyssane, a jedynie podgrzane, dzięki czemu błony komórek ulegają rozbiciu. Przeciwwskazaniami do laserowej liposukcji podbródka są choroby nerek i wątroby, cukrzyca, a także zaburzenia krzepliwości krwi. Mimo iż laserowa liposukcja podbródka jest metodą mniej inwazyjną, jej skutkami ubocznymi mogą być oparzenia, infekcje lub tkliwość na dotyk.

Na podwójny podbródek nie działają właściwie żadne diety, jego chirurgiczne usunięte to jedyny skuteczny sposób poprawy wyglądu twarzy. W Prestige Clinic posiadamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie, które pozwala wykonać ten zabieg z najlepszym, możliwym efektem. Zmiana jest diametralna, rysy twarzy ulegają zaokrągleniu, a szyja jest lepiej wyeksponowana.

Więcej o zabiegu liposukcji możesz przeczytać tutaj.

Poznaj ofertę przychodni zdrowia rodzinnego i specjalistycznego.