Odsysanie i przeszczep tłuszczu

W obecnych czasach tłuszcz nie kojarzy nam się zbyt dobrze. Większość osób chce pozbyć się jego nadmiaru. Jednakże przy intensywnym odchudzaniu zauważa, że niekorzystnie wpływa to na kształt biustu czy rysy twarzy. Przeszczep tłuszczu daje obopólny efekt – usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z niepożądanych miejsc i uzupełnienie jej tam, gdzie nie występuje w wystarczającej ilości.

Na czym polega przeszczep tłuszczu?

Zabieg podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym odessany zostaje zbędny tłuszcz z brzucha, ud czy pośladków. W drugim natomiast zostaje on poddany selekcji, oczyszczony i użyty do wypełniania ubytków. Wypełnień dokonuje się przy użyciu cienkich kaniul, przez które podawane są pojedyncze komórki tłuszczowe. W Prestige Clinic przy użyciu własnego tłuszczu dokonywane są następujące zbiegi:

  • modelowanie twarzy i korygowanie asymetrii
  • powiększanie ust
  • usuwanie zmarszczek, głębokich bruzd i fałd nosowo-wargowych
  • powiększanie i rekonstrukcja piersi
  • modelowanie zbyt szczupłych łydek
  • ujędrnianie pośladków
  • wypełnianie ubytków pourazowych i pooperacyjnych.

Odsysanie tłuszczu to uniwersalny sposób korygowania wszelkich defektów kosmetycznych bez użycia sztucznych wypełniaczy. Wśród jego zalet wymienić należy przede wszystkim bezinwazyjność, bowiem zabieg nie pozostawia blizn i nie wymaga hospitalizacji ani długiej rekonwalescencji. Odsysanie tłuszczu w Prestige Clinic Wrocław pozwala na usunięcie tkanki tłuszczowej z miejsc, z których trudno się go pozbyć przy pomocy ćwiczeń lub diety. W trakcie jednego zabiegu zyskujemy dwie korzyści, wyszczuplamy sylwetkę i usuwamy niedoskonałości urody.

Żeby zabieg dał najlepsze efekty, przeszczepia się tylko tyle tłuszczu, ile jest są w stanie przyjąć sąsiadujące tkanki. Dlatego np. zabieg powiększania biustu przeprowadza się stopniowo. Przy jednym przeszczepie przenosi się tyle tkanki tłuszczowej, ile odpowiada powiększeniu piersi o jeden rozmiar.

Odsysanie tłuszczu – cena warta zachodu

Inwestycja w zabieg odsysania i przeszczepu tłuszczu jest znacznie pewniejsza, niż w przypadku przeprowadzania zabiegów innymi wypełniaczami. Mimo, że czasami zabieg trzeba powtórzyć kilkukrotnie, to własny tłuszcz w odróżnieniu do Botoxu czy kwasu hialuronowego, nie znika. Raz przeszczepiony zostaje na zawsze na swoim miejscu. Jest naturalny, tak więc organizm go nie odrzuca, a zawartość własnych komórek macierzystych sprawia, że skóra na długi czas pozostaje jędrna i młoda.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Jego inne zalety to fakt krótkiego czasu rekonwalescencji, małe ryzyko powikłań, brak blizn oraz możliwość powtórzenia  zabiegu. Ponad to dokonuje się go kosztem niechcianego tłuszczu z miejsc, z których najtrudniej się go pozbyć.