Plastyka i korekta powiek

Skóra wokół oczu jest znacznie cieńsza i delikatniejsza niż na pozostałych partiach twarzy. Dlatego to właśnie w obrębie oczu proces starzenia uwidacznia się najszybciej. Kurze łapki, worki pod oczami i opadające powieki – w skutecznej korekcji pomaga plastyka powiek. Dzięki niej spojrzenie odzyskuje świeżość i głębię, a twarz wygląda młodziej.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Plastyka powiek

Zabieg plastyki może dotyczyć powiek górny, dolnych lub obu jednocześnie. Wykonuje się go nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych, kiedy nadmiar skóry na powiekach uniemożliwia prawidłowe widzenie. Operację przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Ponadto polega ona na wycięciu nadmiaru skóry i wymodelowaniu powiek. Cięcia wykonuje się w fałdach skóry, co zapewnia doskonały efekt końcowy i brak widocznych blizn. Plastyka powiek w Prestige Clinic Wrocław trwa średnio od 1 do 1,5 godziny. Po 5-6 dniach można zdjąć szwy i wrócić do zwykłej aktywności.

Plastyka opadającej górnej powieki

Zabieg ten wykonuje się szczególnie w przypadku, kiedy nadmiar skóry zwisa na powiece, przez co ogranicza pole widzenia. W takich przypadkach pacjenci często muszą unosić powieki i wytężać wzrok, co skutkuje powstawaniem zmarszczek na czole i nadwyrężeniem wzroku. Plastyka górnej powieki niweluje nadmiar skóry i sprawia, że spojrzenie staje się „lżejsze”. Oprócz skóry usuwa się też mięsień okrężny oka oraz tłuszcz z okolicy łuku brwiowego oraz przyśrodkowego kąta oka. Czasami usuwa się też fragment mięśnia marszczącego brwi, dzięki czemu można pozbyć się tzw. „lwiej zmarszczki”.

Plastyka dolnej powieki

Z wiekiem granica miedzy policzkiem a dolną powieką coraz bardziej się zarysowuje, a powieka robi się większa. Pojawienie się wyraźnej doliny łez i worków sprawia, że spojrzenie nabiera smutnego wyrazu. Ten defekt można usunąć poprzez zabieg, który wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub dożylnym. Podczas zabiegu nadmiar skóry z powieki usuwa się, a granica miedzy policzkiem a powieką, wyrównana. Tłuszcz z powieki przemieszcza się w kierunku „doliny łez”, co wyrównuje rysy i nadaje twarzy korzystniejszych proporcji. Po zabiegu plastyki powiek pacjent może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Na rany nakleja się plasterki, a już po 5-7 dniach można wrócić do pracy. W przypadku plastyki powiek dolnych unikanie wysiłku fizycznego powinno trwać ok. 14 dni. Plastyka powiek może być łączona z innymi zabiegami, np. liftingiem twarzy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg plastyki powiek nie powinien być wykonywany w przypadku:

  • nieuregulowanej cukrzycy
  • ropnej infekcji skóry i śluzówki
  • nadciśnienia tętniczego
  • zaburzeń krzepliwości i skaz naczyniowych
  • ciąży.

Gwarantujemy satysfakcjonujące efekty – oczy to zwierciadło duszy i warto o nie zadbać.

Poznaj ofertę przychodni zdrowia rodzinnego i specjalistycznego.

Efekty zabiegów plastyki powiek przeprowadzonych w Prestige Clinic

Plastyka powiek