Plastyka nosa

Nos jest najbardziej wysuniętym punktem twarzy i dlatego rzuca się w oczy, jako pierwszy. Wszelkie jego defekty bywają krępujące i znacznie pogorszają nasz wygląd i samoocenę. Jednakże nowoczesna medycyna estetyczna (plastyka nosa) pozwala na diametralną zmianę kształtu nosa, jego zmniejszenie, powiększenie czy wyszczuplenie.

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o Twoich potrzebach i wspólnie dobrać właściwe rozwiązanie. Naszym priorytetem jest komfort, zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.

Zabieg korekcji nosa

Plastyka nosa jest najczęściej wykonywanym zabiegiem medycyny estetycznej i jednocześnie najtrudniejszym pod względem technicznym. Zabieg ma na celu przede wszystkim nadanie twarzy właściwych proporcji, proporcje te uzyskuje się dzięki zmianie kształtu czubka lub grzbietu nosa, korekcji szerokości skrzydełek bądź odległości nosa od górnej wargi. Ze względów zdrowotnych wykonuje się również plastykę polegającą na korekcji krzywej przegrody nosowej. Zabieg korekcji nosa polega na oddzieleniu skóry od konstrukcji chrzęstno-kostnej, a następnie wymodelowaniu jej do pożądanego kształtu. Podczas zabiegu nacięcia wykonuje się wewnątrz przewodów nosowych, co sprawia, że w późniejszym czasie są one właściwie niewidoczne. Po uzyskaniu właściwego kształtu nosa, w miejsca nacięć zakłada się rozpuszczalne szwy oraz opatrunek z gipsu bądź z tworzywa sztucznego. Dzięki opatrunkom stabilizuje się również przegrodę nosową. Plastyka nosa trwa od 1 do 2 godzin. W wyjątkowych przypadkach podczas korekcji konieczne jest nacięcie skóry tuż u podstawy nosa, na szczęście nie skutkuje to powstawaniem blizn. Oba typy zabiegów, otwarty i zamknięty, wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Rekonwalescencja po plastyce nosa

Plastyka nosa, którą wykonuje się w Prestige Clinic Wrocław gwarantują najmniejszy możliwy dyskomfort, jednakże konieczne jest spędzenie w klinice 1 dnia. W obrębie operowanych tkanek występuje obrzęk oraz zasinienie, możliwe są również bóle głowy. Po upływie jednej doby z przewodów nosowych zdejmuje się opatrunki, a pacjent może wrócić do domu. Gipsowy opatrunek, który podtrzymuje uzyskany kształt nosa, zdejmuje się po 7 dniach, a przez kolejne 8 do 10 tygodni nos może być wrażliwy na dotyk bądź temperaturę. Kształt nosa ostatecznie stabilizuje się po ok. 6 miesiącach, do tego czasu natomiast, wskazane jest unikanie intensywnego wysiłku fizycznego i narażenia tej części twarzy na urazy.

Plastyka nosa – przeciwwskazania i powikłania

Możliwymi powikłaniami po zabiegu plastyki nosa mogą być krwawienia, bóle głowy, przerostowe blizny lub skrzywienie przegrody nosowej. Powikłania te zdarzają się rzadko i zazwyczaj spowodowane są niewłaściwym postępowaniem w czasie rekonwalescencji bądź skłonnością do tworzenia się przerostowych blizn. Jeżeli chodzi o przeciwwskazania, to najważniejszymi z nich są:

  • niedokrwistość
  • cukrzyca
  • ropne zapalenie zatok
  • miesiączka i skazy krwotoczne.

Efekty zabiegów plastyki nosa przeprowadzonych w Prestige Clinic

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.