Powiększanie piersi – implanty Wrocław

Powiększanie biustu przy pomocy implantów, to coraz popularniejszy sposób na uzyskanie pięknej, kobiecej sylwetki. Większość kobiet ma jednak obawy, co do zabiegu i zastanawia się, czy aby na pewno są one bezpieczne. Powiększanie piersi w Prestige Clinic Wrocław przeprowa się tak, żeby uzyskać jak najlepszy efekt i zminimalizować skutki uboczne oraz ewentualne powikłania. Poniżej opisujemy implanty, które stosujemy oraz odpowiadamy na najważniejsze pytania zadawane przez pacjentki.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Implanty silikonowe

Są trwałe i posiadają naturalną konsystencję. Ryzyko wydostania się silikonu poza obręb implantu jest niewielkie, a w razie takiej sytuacji, nie zagraża życiu. Silikonowe implanty nie wchłaniają się do organizmu. Ponadto organizm ich nie rozkłada. Ich jedyną wadą jest fakt, że są nieprzejrzyste dla promieni Roentgena, dlatego też mammografia, USG i RTG klatki piersiowej musi być wykonane przy użyciu specjalnych technik radiologicznych.

Implanty solne

Implanty solne, są to implanty piersi, które wypełnia sól fizjologiczna. Ich konsystencja jest znacznie mniej naturalna, niż implantów silikonowych, a objętość zmniejsza się wraz z upływem czasu. Jeżeli sól fizjologiczna wydostanie się z implantu, jest naturalnie wchłaniana przez organizm. Są one przejrzyste dla promieni Roentgena.

Implanty podzielić można w zależności od kształtu i struktury na:

  1. Implanty anatomiczne – dzięki którym koryguje się piersi opadające i asymetryczne. Zazwyczaj wypełnia je żel stały.
  2. Okrągłe – stosowane w korekcji piersi płaskich i wypełnione płynnym żelem.
  3. Gładkie – najrzadziej stosowane, zaletą ich użycia jest możliwość wykonania małych nacięć i zmniejszone ryzyko infekcji.
  4. Teksturowane – najczęściej stosowane implanty piersi, doskonale zrastają się tkanką piersi.

Poznaj ofertę przychodni zdrowia rodzinnego i specjalistycznego.

Powiększanie piersi – pytania i odpowiedzi

1. Czy posiadając implanty piersi można karmić piersią?

Powiększanie biustu przy pomocy implantów nie stanowi przeciwwskazania do ciąży i karmienia piersią.

2. Jaka jest różnica między umieszczeniem implantów pod mięśniem i pod gruczołem?

Umiejscowienie implantu pod mięśniem minimalizuje prawdopodobieństwo powstania torebki obkurczającej się wokół implantów. Sposób ten stosujemy u bardzo szczupłych pacjentek. W przypadku większej ilości skóry i tkanek, należy umiejscowić implant pod gruczołem.

3. W jakim wieku można wykonać zabieg powiększania piersi?

Warunkiem do przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantów jest wiek minimum 18 lat i zakończony okres dojrzewania płciowego. W przypadku dobrego stanu zdrowia, piersi powiększyć można nawet po 60 roku życia.

4. Jakie są przeciwwskazania do powiększania piersi?

Przeciwwskazania opisujemy tutaj.