Wypełnianie zmarszczek – zabiegi

Wraz z upływem czasu, na ludzkiej twarzy zaczynają pojawiać się linie i zmarszczki mimiczne, które jakimś czasie pogłębiają się, tworząc nieestetyczne bruzdy. Operowanie określonymi grupami mięśni i działanie grawitacji sprawia, że niektóre części naszej twarzy tracą tonus i prawidłowe napięcie. Skóra staje się mniej jędrna i mniej elastyczna. Ponadto efekt ten pogłębiony zostaje przez szkodliwe czynniki, takie jak promieniowanie UV, palenie papierosów czy zanieczyszczone powietrze. W celu zapobieżenia starzeniu się twarzy, stosuje się zabiegi przy użyciu kilka rodzajów wypełniaczy. Zastępują one ubytki w tkance tłuszczowej twarzy oraz rozluźniają mięśnie, które odpowiedzialne są za tworzenie się zmarszczek.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to naturalny polisacharyd, który występuje u wszystkich, żywych organizmów. Z wiekiem jego ilość w skórze zaczyna się zmniejszać, a co za tym idzie skóra traci właściwe nawilżenie i jędrność. Po zabiegu, który polega na ostrzykiwaniu tkanek kwasem hialuronowym, skóra zdolna jest do wiązania większych ilości wody. Dodatkowo pobudzona zostaje produkcja kolagenu, który odpowiedzialny jest za młody wygląd skóry. Ponadto zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są niezwykle bezpieczne i wszechstronne. Z ich pomocą usunąć można wykonać wypełnianie zmarszczek, zarówno płytkich, jak i głębszych. Również powiększyć usta, wymodelować policzki czy poprawić kontur twarzy.

Zabiegi przy użyciu toksyny botulinowej (botoksu)

Toksyna botulinowa, popularnie nazywana botoxem, to preparat, który umożliwia rozluźnienie mięśni twarzy w miejscach, w których tworzą się zmarszczki. Zaciśnięte mięśnie powodują zagniecenia skóry, które utrwalają się na niej coraz bardziej, tworząc widoczne bruzdy. Przy użyciu toksyny botulinowej problematyczne mięśnie zostają tymczasowo unieruchomione. Ponadto – co za tym idzie – skóra rozprostowuje się i odzyskuje młodzieńczy wygląd. Botoks, tak jak wspomniany wyżej kwas hialuronowy, jest na chwilę obecną jeden z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych sposobów na wypełnianie zmarszczek. Wrocław, w którym mieści się Klinika Prestige Clinic, wykonuje tego typu wypełnianie z użyciem najlepszych preparatów i w niezwykle efektywny sposób.

Peeling fenolowy

W naszej klinice wykonywany jest również nowoczesny zabieg, tzw. peeling fenolowy. Jego celem jest usunięcie oznak fotostarzenia, głębokich zmarszczek, a także blizn potrądzikowych i przebarwień skórnych. Zabieg polega na wykonaniu możliwe najgłębszego peelingu z wykorzystaniem mieszaniny składników roślinnych i chemicznych. Podczas zabiegu skóra złuszczona zostaje aż do jej warstwy rozrodczej. Dodatkowo składniki zawarte w peelingu powodują wzmożoną produkcje kolagenu i elastyny. W efekcie uzyskujemy napięcie i znaczne wygładzenie skóry.

Poznaj ofertę przychodni zdrowia rodzinnego i specjalistycznego.