Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Postęp w medycynie estetycznej a także dostęp do nowoczesnych materiałów i innowacyjnych metod leczenia sprawiły, że większość naszych kompleksów i niedoskonałości można łatwo wyeliminować. W każdym większym mieście przyjmuje specjalista medycyny estetycznej, a ceny  są na tyle przystępne, że każdy może sobie pozwolić na zabieg. W ofercie profesjonalnych klinik znajdziemy szeroką gamę zabiegów nie tylko upiększających i odmładzających, ale także znacznie podnoszących komfort życia na przykład po wypadkach i urazach. Jednym z najbezpieczniejszych i powszechnie stosowanych związków jest kwas hialuronowy.  

Co to jest kwas hialuronowy?

  Jest to organiczny związek chemiczny naturalnie występujący w skórze ludzkiej. Kwas ten jest odpowiedzialny za wiązanie wody w skórze właściwej a tym samym zapewnienie jej sprężystości i zdrowego, świeżego wyglądu. Wraz z upływem czasu, ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje. Wtedy właśnie zaczynają się pojawiać zmarszczki, skóra wiotczeje i zmienia się kontur twarzy.  

Zastosowanie w medycynie estetycznej

  Kwas hialuronowy wstrzykuje się w wybrane miejsce przy użyciu igły. Sam zabieg jest bezbolesny, ponieważ stosuje się znieczulenie miejscowe lub maści znieczulające. Miejscami najczęściej leczonymi przy użyciu tej substancji jest twarz i dłonie, ponieważ tutaj skóra jest najcieńsza i najbardziej widoczne są oznaki jej starzenia. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym zmniejsza widoczność zmarszczek płytkich i głębokich, można nim powiększyć usta, skorygować kształt nosa lub kontur twarzy a nawet wymodelować policzki. Jest to bardzo bezpieczna metoda, która nie powoduje efektów ubocznych i nie ma wielu przeciwwskazań do jej zastosowania. Należy jedynie cieszyć się dobrym stanem zdrowia, unikać używek i poinformować o ewentualnych chorobach przewlekłych. Po zabiegu, który trwa zazwyczaj poniżej godziny, powinno się unikać sauny i opalania. Zabieg może być powtarzany co kilka miesięcy, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Wróć