Jak pozbyć się tłuszczu z podbródka?

Problem podwójnego podbródka pojawia się, gdy zaczynają zanikać włókna kolagenowe. Wbrew pozorom problem ten nie dotyczy tylko osób otyłych. To źródło kompleksów również osób szczupłych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przypadłość ta pojawia się nie tylko z wiekiem, ale także po nagłym schudnięciu. Bez względu na przyczynę pojawienia się drugiego podbródka, warto wybrać odpowiednią metodę, by pozbyć się nadmiaru tłuszczu i skóry pod brodą.

Uciążliwy mankament 

Dolegliwość w postaci drugiego podbródka jest jednym z najczęściej wymienianych przez pacjentów kompleksów. Podwójny podbródek to skupisko komórek tłuszczowych umiejscowionych pod brodą. Często łączy się z występowaniem nadwagi lub otyłości, ale może być wynikiem uwarunkowań genetycznych lub wiąże się z nieprawidłową postawą ciała. Na powstanie wałka tłuszczu pod brodą wpływa także spanie na grubej i miękkiej poduszce, gdyż powoduje to wiotczenie podbródka oraz szyi. Kolejnym powodem powstawania podwójnego podbródka jest wiotczenie skóry twarzy i szyi, związane z wiekiem oraz szybką utratą masy ciała. Zanikają wówczas włókna kolagenowe, a co za tym idzie, skóra staje się mniej napięta. Pozbycie się nadmiaru tłuszczu i skóry pod brodą nie jest łatwe, gdyż redukcja ogólnej masy ciała osiągnięta poprzez ćwiczenia i zbilansowaną dietę często nie przynosi oczekiwanych efektów. W przypadku uwarunkowań genetycznych jakiekolwiek naturalne próby niwelowania wałeczka pod brodą bardzo często okazują się nieskuteczne. Pomóc mogą specjalistyczne zabiegi, które wpływają na poprawę wyglądu.

Jak zlikwidować podwójny podbródek?

Istnieje kilka metod redukowania miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Do najczęściej stosowanych należą techniki fizyczne, oparte na wykorzystaniu lasera. Promieniowanie laserowe wprowadzane pod skórę poprzez niewielkie nacięcia nazywane jest lipolizą laserową. Zabieg polega na wykorzystaniu precyzyjnie skonfigurowanego lasera, którego promieniowanie ma właściwości rozbijania komórek tłuszczowych. Dodatkowo laser ma własności obkurczające włókna kolagenowe, co powoduje efekt ściągnięcia i napięcia tkanki podskórnej po zabiegu, a także zamyka małe naczynia krwionośne, co w istotny sposób ogranicza powstawanie zasinień i obrzęków. Uwolniony tłuszcz jest następnie wydalony z organizmu, za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. Laser oraz impulsy elektryczne wykorzystywane są podczas mezoterapii bezigłowej, która pod skórę wprowadza substancję aktywną. Sposobem na pozbycie się podwójnego podbródka jest wykonanie tradycyjnej liposukcji. Podczas zabiegu wykonywane są nacięcia w okolicach brody i uszu, przez które tłuszcz zostaje usunięty przy użyciu cienkiej igły. Liposukcja podbródka pozwala usunąć tłuszcz z brody i tym samym poprawić owal twarzy.

Wróć