liposukcja
Medycyna Estetyczna

Kiedy dieta nie wystarczy… – liposukcja

Dieta połączona z regularną aktywnością fizyczną nie u wszystkich jest równoznaczna z zadowalającymi efektami. Zbędny tłuszcz staje się fizycznym i psychicznym balastem. W takich momentach warto zastanowić się nad liposukcją. Co to jest liposukcja? To zabieg odsysania tłuszczu, który pozwala na wymodelowanie i wyszczuplenie sylwetki. 

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o Twoich potrzebach i wspólnie dobrać właściwe rozwiązanie. Naszym priorytetem jest komfort, zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.

Przeczytaj również: Laser w zabiegach redukcji tłuszczu

Liposukcja – jak wygląda?

Liposukcja może zostać wykonana na różnych częściach ciała. Są to przede wszystkim miejsca, z których ciężko jest nam pozbyć się nadmiernego tłuszczu: uda, pośladki, brzuch, a także biodra czy podbródek. Liposukcja od lat cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Decydując się na ten zabieg, zwróćmy uwagę, jaką metodą jest wykonywany. Za najbardziej efektywną uważa się obecnie liposukcję ultradźwiękową (N.I.L.). 

Czym jest odsysanie tłuszczu? To niezbyt skomplikowany zabieg, do którego jednak pacjent powinien się należycie przygotować. Liposukcja brzucha polega na wprowadzeniu pod skórę specjalistycznej kaniuli (czyli rurki o małej średnicy, zakończonej igłą), która odpowiada za odsysanie tłuszczu z wybranego miejsca. Ten następnie transportowany jest do specjalnego pojemnika. Już jeden zabieg może dać wyraźnie zauważalne efekty – w jego trakcie może dojść do odessania nawet 3 litrów tłuszczu. Współczesna chirurgia plastyczna ma do zaoferowania bezpieczne i wykonywane przez profesjonalistów zabiegi, do których zalicza się liposukcja ultradźwiękowa brzucha. Należy jednak pamiętać o tym, że nie jest to zabieg dla wszystkich. 

Dla kogo jest liposukcja brzucha?

Odsysania tłuszczu nie wykonuje się w przypadku: ciąży, laktacji, ropnych infekcji skórnych, problemów kardiologicznych, chorób autoimmunologicznych, zaburzeń związanych z krzepliwością krwi czy cukrzycy. W trakcie zabiegu liposukcji wykorzystuje się znieczulenie miejscowe, a pacjent zazwyczaj wraca do domu następnego dnia po wykonaniu zabiegu. Przez kolejne 7 dni jest pod opieką lekarza. Bardzo ważne jest to, aby osoba po liposukcji nosiła uciskową, specjalną odzież przez okres od 2 do 4 tygodni po zabiegu. Regularna aktywność fizyczna, która – między innymi – podnosi jędrność skóry, pozwoli nam uzyskać lepsze i wyraźniejsze efekty odsysania tłuszczu.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *