Dermatologia,  Medycyna Estetyczna

Laser w zabiegach redukcji tłuszczu

Dziś każdy chce mieć piękne, smukłe ciało. Nic w tym zresztą dziwnego. Wszak zadbany wygląd świadczy nie tylko o atrakcyjności posiadacza nienagannej sylwetki, lecz także o dobrym stanie zdrowia. Niestety, na drodze do upragnionego wyglądu można napotkać niekiedy na pewne przeszkody. Czasami zdarza się, że mimo podejmowania ćwiczeń i zdrowego stylu odżywiania tkanka tłuszczowa nie chce schodzić. W takiej sytuacji niezłym rozwiązaniem może stać się redukcja tłuszczu poprzez laser, czyli tak zwana liposukcja.

Tradycyjna liposukcja polega na odsysaniu i przeprowadzana jest dzięki wprowadzeniu w tkankę specjalnych urządzeń, które usuwają tłuszcz. Istnieją jednak również inne metody liposukcji. Godnym rozważenia rozwiązaniem jest niewątpliwie liposukcja laserowa. To nowoczesny zabieg, którego wielką zaletą jest to, iż tak jak inne zabiegi laserowe, jest zupełnie nieinwazyjny. Nie wiąże się wprowadzaniem do organizmu żadnych elementów obcych. W ten sposób da się skutecznie i trwale usunąć tłuszcz właściwie z każdego miejsca. Brzuch, uda, pośladki czy łydki – wszystkie te części ciała staną się nie do poznania po zastosowaniu liposukcji laserowej.

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o Twoich potrzebach i wspólnie dobrać właściwe rozwiązanie. Naszym priorytetem jest komfort, zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.

Przeczytaj również: Refundowane zabiegi chirurgii plastycznej

Laser – specyfika liposukcji laserowej

Na czym polega liposukcja laserowa? W trakcie tego zabiegu miejsca z nadmiarem tkanki tłuszczowej zostają potraktowane promieniem laserowym. Wskutek jego działania dochodzi do podgrzania włókien kolagenowych oraz komórek tłuszczowych. Efekt tego procesu jest zaś taki, że błony komórek tłuszczowych zostają rozbite, a tłuszcz ulega bezpowrotnemu usunięciu. W dodatku liposukcja laserowa ma inne, pomniejsze zalety. W jej wyniku poprawia się elastyczność i sprężystość skóry. Żeby jednak doczekać się tego, aż zabieg przyniesie ostateczny rezultat, od jego wykonania musi minąć trochę czasu. Pełny efekt laserowej liposukcji ujawnia się mniej więcej po dwóch miesiącach.

Podsumowując, liposukcja laserowa to świetne rozwiązanie wtedy, gdy rezultatu nie przynoszą takie działania jak ćwiczenie czy odpowiednia dieta. Warto jednak pamiętać o tym, że zdrowy styl życia z pewnością nie zaszkodzi w zmaganiach z tkanką tłuszczową.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *