Dermatologia,  Medycyna Estetyczna

Czym jest tzw lwia zmarszczka?

Usunięcie dużej bruzdy nie jest możliwe domowymi sposobami. Wówczas trzeba skorzystać z medycyny estetycznej. Jest wiele sposobów na pozbycie się lwiej zmarszczki. Co to jest lwia zmarszczka?

Najczęściej stosuje się kwas hialuronowy lub mikrodermabazję. Kosmetolodzy wykorzystują toksynę botulinową wstrzykiwana w małych dawkach i tę metodę uważają za bardzo skuteczną i zdecydowanie bezpieczną. Powoduje ona rozluźnienie mięśni oraz niekontrolowane marszczenie brwi. Coraz większym zainteresowaniem na usuwanie zmarszczek cieszą się gabinety medycyny estetycznej. W Prestige Clinic dr Piotr Rataj we Wrocławiu możemy wykonać lifting twarzy oraz korektę kształtu ust, oraz plastykę powiek i nosa. Wykwalifikowana kadra dokłada wszelkich starań, aby metody przez nich stosowane były satysfakcjonujące dla pacjenta. Do usunięcia lwiej zmarszczek stosują kwas hialuronowy, po którym efekt utrzymuje się do 6 miesięcy. Kwas hialuronowy powoduje nawilżenie skory, zapewnia elastyczność oraz pobudza ja do wytwarzania kalogenu. Każda metoda jest zawsze dostosowywana indywidualnie do pacjenta.

Najbardziej skutecznym jest laser, który wygładza zmarszczkę poprzez usunięcie zewnętrznej warstwy skory. W przypadku tej metody w zależności od głębokości bruzdy należy wykonać kilka zabiegów. Jednak daje szybsze efekty i utrzymują się wiele lat.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Co to jest lwia zmarszczka?

Lwia zmarszczka jest to zmarszczka mimiczna, która pojawia się nad nasadą nosa, między brwiami. Występuje już około 30 roku życia, a zdarza się nawet wcześniej. Maja ją zarówno kobiety jak i mężczyźni, a zdecydowanie częściej osoby, które swoje emocje wyrażają w sposób bardzo aktywny. Wszystko uzależnione jest od rodzaju mięśni, dlatego u niektórych osób jest ona większa niż u innych, ma podłoże genetyczne. Z każdorazowym zmarszczeniem brwi, powstaje zmarszczka mimiczna, która z czasem się pogłębia i pozostawia widoczną kreskę. Wraz z upływem czasu tkanki tracą swoja elastyczność i wówczas zagięcie na czole staje się dość mocno pogłębione i tworzy tzw. lwią bruzdę.

W przypadku pojawienia się zmarszczki między brwiami należy pamiętać o noszeniu okularów przeciwsłonecznych. W przypadku mrużenia oczu ta wada może się pogłębiać.

Bardziej widoczna jest u osób, które nie pielęgnują skóry twarzy lub robią to w nieodpowiedni sposób. W początkowej fazie taką zmarszczkę możemy usunąć za pomocą kosmetyków, o działaniu nawilżającym. Warto również raz w tygodniu usuwać martwy naskórek co poprawi produkcję kolagenu i w związku z tym nasze zmarszczki będą mniej widoczne, oraz płytsze. Można również zastosować maseczki zrobione domowymi sposobami lub gotowe koniecznie nawilżające. Dobrze jest stosować olejki arganowe i oliwę z oliwek, a dodatkowo przed snem wykonywać masaż skóry.

Poznaj ofertę przychodni zdrowia rodzinnego i specjalistycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *