Medycyna Estetyczna

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?

Piękne i zgrabne ciało to marzenie każdego z nas. Regularnie ćwiczymy, zdrowo się odżywiamy, pamiętamy o odpoczynku i pielęgnacji skóry, jednak czasami to nie wystarcza. Uda, pośladki, biodra czy brzuch, to najbardziej problematyczne miejsca, w których tłuszcz łatwo się gromadzi i czasami trudno jest się go pozbyć tradycyjnymi sposobami. W takim przypadku na ratunek przychodzi chirurgia plastyczna. Jakiego rodzaju zabiegi wspomagające odchudzanie proponują kliniki chirurgii plastycznej?  Czym jest liposukcja ultradźwiękowa?

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Nowoczesne metody z pomocą urodzie

  Liposukcja to zabieg mechanicznego odsysania tkanki tłuszczowej. Zabieg ten daje natychmiastowe i trwałe efekty, jest bezpieczny i wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jednorazowo możliwe jest odessanie nawet 3 litrów tłuszczu, a w razie potrzeby zabieg można powtórzyć dla uzyskania jeszcze bardziej spektakularnych efektów. Nowoczesne kliniki chirurgii plastycznej wykonują liposukcję metodą ultradźwiękową, która uważana jest za najskuteczniejszą. Jak wygląda taki zabieg?  

Czym jest liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcję ultradźwiękową wykonuje się wprowadzając w tkanki cienkie rurki, zwane kaniulami. Wykonują one ruchy wibracyjne, rotacyjne oraz prostolinijne rozbijając i usuwając zbędną tkankę tłuszczową. Co ważne, kaniule nie naruszają przy tym innych tkanek, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny a gojenie krótsze. Stosuje się znieczulenie miejscowe, a pacjent opuszcza klinikę już w następnym dniu, pozostaje jedynie pod opieką lekarza przez następny tydzień. Po zabiegu nie powstają blizny a specjalna uciskowa odzież wspomaga gojenie i obkurczanie skóry. Pacjent uzyskuje następnie wskazówki odnośnie właściwej aktywności fizycznej oraz pielęgnacji miejsca zabiegu. Dodatkowo, odessany tłuszcz może być po oczyszczeniu przeszczepiony w inne miejsce, na przykład piersi, usta czy policzki. Staje się wtedy naturalnym, w pełni bezpiecznym wypełniaczem.

Poznaj ofertę przychodni zdrowia rodzinnego i specjalistycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *