Medycyna Estetyczna

Czy można zmienić kształt ust?

Pełne, jędrne i kształtne usta to marzenie niejednej kobiety, będące jednocześnie prawdziwym atrybutem kobiecości. Panie na całym świecie próbują je upiększać we własnym zakresie np. poprzez konturowanie makijażem. Czasami jednak efekt tej metody może okazać się niezadowalający. Zwłaszcza w takich przypadkach jak poważne deformacje lub rozszczep warg, bardzo cienkie usta z małą ilością czerwieni wargowej, opadające kąciki warg, zbyt mała objętość ust czy posiadanie na nich narośli. To wszystko potrafi w znaczący sposób zaburzyć symetrię rysów twarzy i kształt ust. Z tego powodu coraz więcej pań, zastanawia się nad operacyjną zmianą kształtu ust. Warto jednak decydując się na ten krok, zadbać o dobrego specjalistę w dziedzinie chirurgii plastycznej. Dlaczego? Ze względu na to, że tego typu zabieg wymaga od lekarza wyjątkowej precyzji i doświadczenia.

Dlaczego tak jest? Operacje zmiany kształtu ust polegają na tworzeniu bardzo małych i płytkich nacięć na skórze, aby uniknąć ryzyka powstania nieestetycznych blizn. Przy minimalnej ingerencji chirurgicznej istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że po operacji nie pozostanie żaden trwały ślad. W przypadku poważniejszych interwencji mogą zostać niewielkie znamiona, które da się jednak zamaskować z pomocą odpowiedniego makijażu.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Jakie wyróżniamy zabiegi chirurgiczne zmieniające kształt ust?

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej ust mają na celu uzyskanie przez pacjentkę satysfakcjonujących rezultatów w postaci pełnych, kształtnych ust. Wyróżniamy tu dwie podstawowe metody:

  • Operację konturu ust z użyciem wypełniaczy. Ten zabieg ma za zadanie wypełnić usta, podnieść kąciki warg lub pozbyć się zmarszczek wokół nich. W tym celu stosuje się odpowiednie wypełniacze np. kwas hialuronowy, które wstrzykuje się w usta po uprzednim zastosowaniu miejscowego znieczulenia. Do zalet tego rozwiązania należy brak jakichkolwiek blizn czy śladów pooperacyjnych. Natomiast do wad — względna krótkotrwałość i konieczność powtarzania zabiegu co jakiś czas;
  • Operację konturu ust poprzez przeszczepianie tkanki tłuszczowej. W tym przypadku zamiast wypełniaczy stosuje się tkankę tłuszczową, którą przeszczepia się z innej części ciała pacjentki po uprzednim zaaplikowaniu znieczulenia ogólnego.

Poznaj ofertę przychodni zdrowia rodzinnego i specjalistycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *