Medycyna Estetyczna

Refundowane zabiegi chirurgii plastycznej

Zabieg chirurgii plastycznej to poważna i zwykle dość droga operacja. Czy wiesz, że niektóre z zabiegów mogą być refundowane? Potocznie uważa się, że na operacje plastyczne decydują się osoby, które chcą poprawić swoją urodę. To nie jednak jedyny powód. Istnieją też sytuacje, gdy istnieją wskazania medyczne do operacji. Z naszego wpisu dowiesz się, kiedy można starać się o refundację. Wygląd jest źródłem kompleksów dla wielu ludzi. Czasem wynikają one z subiektywnej oceny, a czasem faktycznie wygląd człowieka znacznie odbiega od innych osób. Wtedy może być źródłem problemów interpersonalnych, a także zawodowych. 

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o Twoich potrzebach i wspólnie dobrać właściwe rozwiązanie. Naszym priorytetem jest komfort, zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.

Przeczytaj również: Zabieg chirurgii plastycznej w ciąży

Są również sytuacje, gdy nietypowa budowa ciała zaburza funkcjonowanie organizmu (na przykład zbyt duży biust to ogromne obciążenie dla kręgosłupa). Wtedy operacja może być wykonana ze wskazań medycznych. W takich właśnie przypadkach najczęściej można dostać refundację zabiegu. Nie można jednoznacznie określić, które operacje plastyczne są refundowane, a które nie. Każdy przypadek jest indywidualny, a o zasadności oraz bezpieczeństwie operacji w konkretnym przypadku decydują lekarze. Najczęściej refundacje można otrzymać, kiedy nietypowy wygląd jest spowodowany:

  • wadami wrodzonymi (na przykład rozszczep wargi);
  • urazami i wypadkami (najczęściej poparzenia, zniekształcenia twarzy);
  • chorobami (guzy, znamiona na skórze);
  • skutkami leczenia (na przykład choroby nowotworowej).

Refundowane zabiegi – jak otrzymać refundację? 

Operacje, które mogą być refundowane, muszą mieć na celu poprawę zdrowia i funkcjonowania pacjenta na co dzień, nie tylko jego urody. Ich celowość musi więc potwierdzić lekarz. Może to być lekarz POZ lub specjalista (dermatolog, psychiatra, ortopeda), który na podstawie przeprowadzonego wywiadu i ewentualnie dodatkowych badań kieruje pacjenta do poradni chirurgii plastycznej. Skierowanie od lekarza jest podstawą dla NFZ do stwierdzenia zasadności przeprowadzenia zabiegu. Niemożliwe jest uzyskania wsparcia finansowego wstecz na operację, którą podjęto na własną rękę.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *