Medycyna Estetyczna

Zabieg chirurgii plastycznej w ciąży

Powszechnie uważa się, że okres ciąży nie jest odpowiednim czasem na zabiegi chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Faktycznie, większość zabiegów jest niewskazana w tym okresie. Czas poprzedzający zajście w ciąży także nie jest najlepszy na niektóre zabiegi. Przeczytaj nasz krótki wpis i dowiedz się, na jaki moment najlepiej przełożyć od dawna planowaną korektę kształtu nosa czy odsysanie tłuszczu. 

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o Twoich potrzebach i wspólnie dobrać właściwe rozwiązanie. Naszym priorytetem jest komfort, zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.

Przeczytaj również: Wybór chirurga plastycznego. Co brać pod uwagę?

Większość zabiegów chirurgicznych jest zakazana w ciąży ze względu na konieczność zastosowania środków znieczulających. Mogą one wpływać nie tylko na zdrowie matki, ale i dziecka. Szczególnie niedopuszczalne jest stosowanie botuliny, a środkiem ewentualnie dopuszczonym jest heksapeptyd. Odradza się jednak kobietom w ciąży podejmowania jakichkolwiek ingerencji chirurgicznych, nawet przy użyciu delikatnych środków. Ze względu na to, że ich ciało przechodzi intensywne zmiany, więc efekty takich zabiegów mogą być nietrwałe. Szczególnie operacje plastyczne dotyczące brzucha i piersi są zakazane w trakcie ciąży. Planowana korekcja kształtu nosa lub lifting twarzy powinien również zaczekać kilka miesięcy. W czasie ciąży lepiej skupić się pielęgnacji skóry i ewentualnemu przygotowaniu jej do zabiegów po porodzie.

Jak zadbać o skórę w ciąży? 

Kobiety w ciąży często przybierają na wadze, w związku z tym w skórze zachodzą intensywne zmiany. Nie jest to jednak jedyny powód, by szczególnie zadbać o jej kondycję. Skóra ciężarnej zmienia się nie tylko z powodu zmian w tkance tłuszczowej, ale ze względu na intensywne zmiany hormonalne. Efektem tych procesów są problemy charakterystyczne dla okresu ciąży. Niektóre kobiety narzekają na pękające naczynka, rumień, wypryski, inne – na przesuszenie skóry. Często pojawiają się rozstępy, przebarwienia i żylaki. Wiele kobiet boryka się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Warto w tym czasie zdecydować się na zabiegi nawilżające, ujędrniające czy przeciwtrądzikowe z użyciem kosmetyków na bazie naturalnych substancji, a na ewentualne zabiegi chirurgiczne zaplanować dopiero po porodzie. Dobrze odżywiona i nawilżona skóra będzie dobrym przygotowaniem do zabiegu, które wpłynie na szybsze gojenie się i mniejsze blizny pooperacyjne.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *