Medycyna Estetyczna

Dlaczego kobiety decydują się na powiększanie piersi?

Jedną z popularniejszych operacji plastycznych jest powiększanie piersi. Tego typu zabiegi wykonuje w Polsce bardzo wiele klinik medycyny estetycznej za pomocą różnorodnych metod. Najczęściej stosuje się w tym celu silikonowe implanty wypełnione solą fizjologiczną, ale można również powiększać biust przy użyciu kwasu hialuronowego. Przed operacją chirurg przeprowadza szczegółową konsultację, podczas której wybierana jest konkretna metoda oraz rodzaj i wielkość wszczepianego implantu. W związku z popularnością operacji powiększania piersi ich ceny nie są obecnie zbyt wygórowane w porównaniu z tym, co było jeszcze kilka lat temu. Dlaczego jednak tak wiele kobiet decyduje się powiększać swój biust? Spróbujmy dowiedzieć się, jakie mogą być tego powody.  

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o Twoich potrzebach i wspólnie dobrać właściwe rozwiązanie. Naszym priorytetem jest komfort, zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.

Co wpływa na decyzję o poddaniu się operacji na powiększanie piersi?

Coraz większa liczba kobiet decyduje się poddać operacji biustu. Każda z nich ma swoje własne powody. Jednak można wśród nich wyróżnić kilka głównych:

  • Zbyt małe piersi, które stają się powodem dużego niezadowolenia i dyskomfortu. Na przykład wtedy, gdy zakłada się kostium kąpielowy lub sukienkę z dużym dekoltem. Biust jest dla wielu jednym z ważniejszych wyznaczników kobiecości. Dlatego szczególnie młode kobiety często decydują się na powiększanie piersi, aby dzięki temu móc bardziej komfortowo poczuć się we własnym ciele.
  • Nieładny kształt piersi albo ich asymetryczność. Dzięki implantom można poprawić kształt biustu, dzięki czemu będzie wyglądał bardziej estetycznie. Operacja pomaga również kobietom, u których występuje znaczna asymetryczność. To znaczy jedna z piersi jest dużo mniejsza od drugiej. Co utrudnia choćby dobranie odpowiedniego biustonosza czy założenie sukienki z większym dekoltem.
  • Pogorszenie się kształtu i wyglądu piersi po ciąży. Po przebytej ciąży i karmieniu piersią biust może stracić swoją jędrność i znacznie zmienić wygląd. Operacja i zastosowanie implantów piersi pozwala na uzupełnienie brakującej tkanki tłuszczowej. Dzięki czemu biust wygląda znacznie korzystniej i staje się jędrniejszy.

Przeczytaj również: Czym jest lwia zmarszczka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *