Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym we Wrocławiu

Wraz z upływem czasu, na ludzkiej twarzy zaczynają pojawiać się linie i zmarszczki spowodowane naturalnym procesem starzenia się skóry. Faktycznie proces ten rozpoczyna się już pomiędzy 25 a 30 rokiem życia, jednak o tym, jak szybko postępuje, decydują czynniki genetyczne i biologiczne. Starzenie powodowane jest przez spadek metabolicznej aktywności komórek, ale też np. przez promienie UV, palenie papierosów czy zanieczyszczone powietrze. W efekcie skóra staje się mniej jędrna, nieelastyczna oraz poszarzała, a z czasem coraz bardziej uwidaczniają się na niej zmarszczki.

Aby przywrócić skórze młody wygląd, stosuje się kilka rodzajów wypełniaczy. Gdy zmarszczki powstały na skutek starzenia się skóry, wygładza się je zastrzykami z kwasem hialuronowym.

Zabiegi wypełniania zmarszczek przy użyciu kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej

Jak działa wypełnienie kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to naturalny polisacharyd, który występuje u wszystkich żywych organizmów. Z wiekiem jego ilość w skórze zaczyna się zmniejszać, a co za tym idzie traci ona właściwe nawilżenie i jędrność. Po zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym polegającym na ostrzykiwaniu tkanek, skóra zdolna jest do wiązania większych ilości wody. Pobudzona zostaje produkcja kolagenu, który odpowiedzialny jest za młody wygląd skóry. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są niezwykle bezpieczne i wszechstronne. Pomagają wygładzić płytkie oraz głębokie zmarszczki, powiększyć usta, wykonać korektę nosa wymodelować policzki czy poprawić kontur twarzy. Ich niebywałą zaletą jest bezpieczeństwo oraz mała inwazyjność zabiegu.

Wygładzenie zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej (botoksu)

Efekt wygładzenia zmarszczek daje również botox. Toksyny botulinowej nie stosuje się jednak na zmarszczki spowodowane naturalną utratą jędrności skóry. Tego typu zmarszczki wypełnia się kwasem hialuronowym, natomiast botoxu używa się do spłycenia zmarszczek mimicznych. Botox działa na rozluźnienie mięśni twarzy w miejscach, w których tworzą się zmarszczki. Zaciśnięte mięśnie powodują zagniecenia skóry, które utrwalają się na niej coraz bardziej, tworząc widoczne bruzdy. Przy użyciu toksyny botulinowej problematyczne mięśnie zostają tymczasowo unieruchomione, a co za tym idzie skóra rozprostowuje się i odzyskuje młodzieńczy wygląd. Botoks, tak jak wspomniany wyżej kwas hialuronowy, jest na chwilę obecną jednym z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych sposobów na wypełnianie zmarszczek. Stosuje się go na zmarszczki mimiczne wokół oczu, widoczne bruzdy na czole, tzw. „lwią zmarszczkę” oraz spowodowane np. paleniem bruzdy nad górną wargą ust. W naszej klinice wykonujemy tego typu wypełnianie z użyciem najlepszych preparatów i w niezwykle efektywny sposób.

Peeling fenolowy

Sposobem na wygładzenie zmarszczek, który można zastosować zamiast wypełniaczy, jest tzw. peeling fenolowy. Jest to peeling na bazie roztworu fenolu, aplikowany na okolice oczu i ust w celu redukcji głębokich, bardzo widocznych zmarszczek powstałych w wyniku fotostarzenia się skóry. Wykonanie tego peelingu zalecamy również osobom z bliznami potrądzikowymi i przebarwieniami. Zabieg z użyciem peelingu fenolowego polega na złuszczeniu skóry aż do jej warstwy rozrodczej, a składniki zawarte w tym preparacie powodują wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny. Skóra pobudzona do samoczynnej regeneracji staje się bardziej napięta, wygładzona i jędrna.