Wypełnianie zmarszczek

Wraz z upływem czasu, na ludzkiej twarzy zaczynają pojawiać się linie i zmarszczki mimiczne, które jakimś czasie pogłębiają się, tworząc nieestetyczne bruzdy. Operowanie określonymi grupami mięśni i działanie grawitacji sprawia, że niektóre części naszej twarzy tracą tonus i prawidłowe napięcie. Skóra staje się mniej jędrna i mniej elastyczna, a efekt ten pogłębiony zostaje przez szkodliwe czynniki, takie jak promieniowanie UV, palenie papierosów czy zanieczyszczone powietrze. W celu zapobieżenia starzeniu się twarzy, stosuje się kilka rodzajów wypełniaczy, które zastępują ubytki w tkance tłuszczowej twarzy oraz rozluźniają mięśnie, które odpowiedzialne są za tworzenie się zmarszczek. Zabiegi wypełniania zmarszczek przy użyciu kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej

Zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to naturalny polisacharyd, który występuje u wszystkich, żywych organizmów. Z wiekiem jego ilość w skórze zaczyna się zmniejszać, a co za tym idzie skóra traci właściwe nawilżenie i jędrność. Po zabiegu polegającym na ostrzykiwaniu tkanek kwasem hialuronowym, skóra zdolna jest do wiązania większych ilości wody i pobudzona zostaje produkcja kolagenu, który odpowiedzialny jest za młody wygląd skóry. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są niezwykle bezpieczne i wszechstronne. Z ich pomocą usunąć można wykonać wypełnianie zmarszczek, zarówno płytkich, jak i głębszych, powiększyć usta, wymodelować policzki czy poprawić kontur twarzy.

Zabiegi przy użyciu toksyny botulinowej (botoksu)

Toksyna botulinowa, popularnie nazywana botoxem, to preparat, który umożliwia rozluźnienie mięśni twarzy w miejscach, w których tworzą się zmarszczki. Zaciśnięte mięśnie powodują zagniecenia skóry, które utrwalają się na niej coraz bardziej, tworząc widoczne bruzdy. Przy użyciu toksyny botulinowej problematyczne mięśnie zostają tymczasowo unieruchomione, a co za tym idzie skóra rozprostowuje się i odzyskuje młodzieńczy wygląd. Botoks, tak jak wspomniany wyżej kwas hialuronowy, jest na chwilę obecną jeden z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych sposobów na wypełnianie zmarszczek. Wrocław, w którym mieści się Klinika Prestige Clinic, wykonuje tego typu wypełnianie z użyciem najlepszych preparatów i w niezwykle efektywny sposób.

Peeling fenolowy

W naszej klinice wykonywany jest również nowoczesny zabieg, tzw. peeling fenolowy, którego celem jest usunięcie oznak fotostarzenia, głębokich zmarszczek, a także blizn potrądzikowych i przebarwień skórnych. Zabieg polega na wykonaniu możliwe najgłębszego peelingu z wykorzystaniem mieszaniny składników roślinnych i chemicznych. Podczas zabiegu skóra złuszczona zostaje aż do jej warstwy rozrodczej, a składniki zawarte w peelingu powodują wzmożoną produkcje kolagenu i elastyny. W efekcie uzyskujemy napięcie i znaczne wygładzenie skóry.