Odbudowa startych zębów - metody
Stomatologia

Odbudowa startych zębów

Starte zęby to powszechny problem, który może być spowodowany wieloma czynnikami. Takimi jak nieprawidłowy zgryz, bruksizm, niewłaściwe nawyki żywieniowe czy używanie zębów jako narzędzi. Odbudowa startych zębów to proces przywracania ich funkcji, estetyki i zdrowego wyglądu. W tym artykule omówimy nowoczesne metody odbudowy startych zębów, pozwalające pacjentom cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele lat.

Przeczytaj również: Invisalign. Nowoczesne podejście do korekty zębów bez widocznych aparatów ortodontycznych

Odbudowa startych zębów – diagnostyka i planowanie

Diagnostyka rozpoczyna się od dokładnego badania klinicznego pacjenta. Stomatolog analizuje stopień uszkodzenia zębów, ewentualne ubytki czy nieprawidłowości w zgryzie. Badania rentgenowskie pozwalają na dokładną analizę struktury zębów, korzeni i otaczających tkanek, co jest kluczowe w planowaniu skutecznej odbudowy.

Odbudowa startych zębów – dostępne opcje

  • Plomby kompozytowe. W przypadku mniejszych ubytków, plomby kompozytowe stanowią skuteczną opcję odbudowy. Kompozyty są dostępne w różnych kolorach, co pozwala na osiągnięcie naturalnego wyglądu zębów.
  • Korony protetyczne. W przypadku bardziej zaawansowanych uszkodzeń, korony protetyczne są doskonałą opcją. Wykonuje się je z różnych materiałów, takich jak ceramika czy metaloznaczone ceramiką, zapewniając trwałość i estetykę.
  • Mosty protetyczne. Jeśli pacjent utracił jeden lub kilka zębów obok siebie, most protetyczny można użyć do ich odbudowy. Składa się z koron, które zakładane są na sąsiednie zęby, oraz sztucznych zębów, które zastępują utracone.
  • Implanty dentystyczne. Implanty dentystyczne Poznań są innowacyjnym rozwiązaniem w odbudowie startych zębów. Zakładane są w kości szczęki lub żuchwy i stanowią trwałą, naturalną opcję zastępującą utracone zęby.
  • Korony pełnoceramiczne. Korony pełnoceramiczne są doskonałym wyborem dla pacjentów dążących do osiągnięcia naturalnego wyglądu zębów. Wykonywane są z zaawansowanych materiałów ceramicznych, które doskonale imitują strukturę naturalnego szkliwa.

Korzyści odbudowy startych zębów

Odbudowa zębów przywraca ich funkcję żucia, co ma kluczowe znaczenie dla prawidłowej pracy układu pokarmowego. Poprawa wyglądu zębów i uzyskanie naturalnego uśmiechu stanowi istotny element odbudowy startych zębów. Odbudowa zębów zapobiega dalszym uszkodzeniom i powikłaniom, które mogą wystąpić w wyniku zaniedbania ubytków. Pacjenci, którzy przeszli odbudowę zębów, często zgłaszają poprawę samopoczucia i pewności siebie, co wpływa pozytywnie na ich codzienne życie.

Po odbudowie zębów, regularne wizyty u stomatologa oraz dbanie o higienę jamy ustnej są kluczowe dla utrzymania zdrowia i trwałości przeprowadzonego leczenia.

Podsumowanie

Odbudowa startych zębów to proces, który nie tylko przywraca funkcję żucia, ale także poprawia estetykę uśmiechu i samopoczucie pacjenta. Dzięki nowoczesnym metodom i zaawansowanym materiałom, stomatolodzy mają do dyspozycji szeroki zakres opcji, umożliwiających efektywną odbudowę zębów. Kluczowym elementem tego procesu jest współpraca pacjenta z zespołem stomatologicznym, diagnostyka i planowanie indywidualnego leczenia. Dzięki temu pacjenci mogą cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez wiele lat.

Stomatolog Poznań

Kontakt Klinika Stomatologiczna Stankowscy-Białach

518 327 667

Pon. – Pt.: 8:00 – 20:00

61 653 38 02

Pon. – Pt.: 8:00 – 20:00

E-mail: rejestracja@stankowscybialach.pl

Adres ul. Pilska 15, 61-045 Poznań

(wejście od ul. Mogileńskiej)

Godziny otwarcia: 8:00 – 20:00, Poniedziałek – Piątek

Stomatolog Szczecin

Sanadent Specjalistyczna Praktyka Implantologiczna

660 416 444

71-123 Szczecin, ul. Witkiewicza 45c

E-mail: biuro@sanadent.pl

Strona internetowa: www.sanadent.pl

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 9 -18, sobota: po uzgodnieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *