owal
Medycyna Estetyczna

Co wpływa na owal twarzy?

Owal twarzy zmienia się wraz z wiekiem. Około 40. roku życia zauważalna jest wyraźna utrata jędrności skóry i zmarszczki na twarzy i szyi. Opadające policzki nadają twarzy smutnego i zmęczonego wyglądu. Chociaż proces ten jest nieunikniony, można go znacząco opóźnić dzięki nowoczesnym metodom chirurgii plastycznej.  U każdego człowieka około 30. roku życia zmniejsza się zdolność do syntezy kolagenu. To za sprawą jego braku skóra robi się bardziej wiotka. Zmniejsza się także ilość tłuszczu w tkance podskórnej twarzy, który dodaje twarzy gładkości. Skóra twarzy zaczyna łatwiej poddawać się działaniu siły grawitacji, przez co zaczyna coraz mocniej opadać. Pierwsze objawy zmian w owalu twarzy pojawiają się zazwyczaj około 40. roku życia. W tym czasie daje się zauważyć pogłębienie bruzdy nosowo-wargowej, policzki wraz z kącikami ust zaczynają opadać, a linia żuchwy przestaje być prosta i wyraźna. Jednocześnie pojawiają się zmarszczki.

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o Twoich potrzebach i wspólnie dobrać właściwe rozwiązanie. Naszym priorytetem jest komfort, zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.

Przeczytaj również: Jak wykorzystać własny tłuszcz, by poprawić wygląd?

Jak poprawić owal twarzy? 

Na wygląd skóry twarzy ma wielki wpływ tryb życia. Zdrowa dieta bogata w świeże warzywa i owoce, nasiona i kwasy omega-3 i -6, sport, unikanie używek i odpowiednia ilość snu może opóźnić procesy starzenia. Przyczynią się do tego również dobrej jakości kosmetyki przeciwzmarszczkowe i liftingujące, automasaże oraz specjalne ćwiczenia wzmacniające mięśnie twarzy i szyi. Z biegiem czasu jednak metody te mogą okazać się niewystarczające. Wtedy najskuteczniejszym sposobem na poprawę owalu twarzy będzie lifting twarzy wykonany w profesjonalnym gabinecie chirurgii plastycznej. Jest to zabieg niedługi (2-3 godziny), a jego efekty mogą być widoczne nawet do 10 lat. Polega on na wypreparowaniu warstwy skórno-tłuszczowej w okolicach policzków i szyi oraz wycięciu nadmiaru skóry. Dokładne postępowanie lekarz dobiera do konkretnego przypadku. Przy silnym zwiotczeniu skóry jest stosowany zabieg SMAS, który polega na wypreparowaniu głębiej położonych struktur twarzy, podciągnięciu ich i przesunięciu powięzi mięśni powierzchniowych.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Poznaj ofertę przychodni zdrowia rodzinnego i specjalistycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *