Medycyna Estetyczna

Jak wykorzystać własny tłuszcz, by poprawić wygląd?

Nadmiar tkanki tłuszczowej niejednemu z nas spędza sen z powiek. Niestety nie wszyscy potrafią podejść do odchudzania właściwie i nie umieją oprzeć się zachciankom i starym przyzwyczajeniom. Rozwiązaniem na wykorzystanie własnego tłuszczu mogą być zabiegi specjalistyczne z jego wykorzystaniem. Jak przeszczepić własny tłuszcz i do czego można go wykorzystać?

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o Twoich potrzebach i wspólnie dobrać właściwe rozwiązanie. Naszym priorytetem jest komfort, zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.

Przeczytaj również: Kiedy warto zdecydować się na pomniejszenie biustu?

Nie taki tłuszcz straszny

W medycynie estetycznej wykorzystanie tkanki tłuszczowej jest ogromne. Zamiast sięgać po sztuczne wypełniacze i inne substancje, można do poprawy wyglądu wykorzystać własny tłuszcz. Efekt takiego działania jest naturalny, a dodatkowym plusem jest nikłe ryzyko skutków ubocznych i powikłań. Do najpopularniejszych zabiegów z jego użyciem należą wypełnianie biustu i pośladków, wypełnianie zmarszczek, powiększanie ust, usuwanie blizn oraz wypełnianie ubytków tkankowych po urazach i operacjach.

Liposukcja

Liposukcja polega na odessaniu zbędnej tkanki tłuszczowej z miejsc, z których trudno się jej pozbyć. Usuwanie tłuszczu odbywa się poprzez wprowadzenie w tkanki cienkich kaniul, które wykonując różne ruchy, odsysają tłuszcz. Wykorzystanie cienkich kaniul zapobiega powstawaniu siniaków i obrzęków. Liposukcja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Zaletą zabiegu wykonywanego w Prestige Clinic jest jego trwałość oraz możliwość połączenia z zabiegiem przeszczepu tłuszczu. Oczyszczony i wyselekcjonowany tłuszcz może zostać wykorzystany jako naturalny wypełniać ust, piersi czy policzków.

Przywrócić młodość twarzy

Wypełnianie zmarszczek własnym tłuszczem to jedna z najlepszych metod odmładzania twarzy. Dzięki wykorzystaniu własnego tłuszczu można wymodelować rysy twarzy, ujędrnić i wygładzić skórę, skorygować blizny i nierówności oraz wymodelować noc bez użycia skalpela. Można zmienić kształt czubka nosa, zlikwidować niewielki garb, poszerzyć za wąskie skrzydełka. Oczywiście takie same efekty uzyskuje się przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego, ale zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Tłuszcz zamiast silikonu

Własna tkanka tłuszczowa znajduje też zastosowanie przy wypełnianiu piersi i modelowaniu pośladków. To doskonała alternatywa dla sztucznych implantów, które dają nienaturalne efekty. W przeciwieństwie do innych wypełniaczy, naturalny tłuszcz nie powiększa piersi o kilka rozmiarów. Sprawia jednak, że są podniesione, jędrne i przyjazne w dotyku. Podobne efekty uzyskuje się przy wypełnianiu pośladków własnym tłuszczem. Uzyskany w wyniku obróbki koncentrat tłuszczowy, zawiera cenne komórki macierzyste, które działają regenerująco na tkankę skórną. Mogą one posłużyć do leczenia rozległych blizn pourazowych i pooperacyjnych. Po wstrzyknięciu tkanki tłuszczowej komórki macierzyste wypełniają bliznę i przebudowują komórki skóry. Dzięki temu stają się one mniej widoczne.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Poznaj ofertę przychodni zdrowia rodzinnego i specjalistycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *