Medycyna Estetyczna

Kiedy warto zdecydować się na pomniejszenie biustu?

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej, na który decydują się kobiety, jest zabieg powiększenia piersi. Jednak istnieje całkiem spora liczba kobiet, które „zmuszone” są poddać się zabiegowi, który działa na pomniejszenie piersi. Istnieje bowiem kilka konkretnych powodów, które mogą skłonić kobietę do tej decyzji. Zobaczmy zatem kiedy warto zdecydować się na pomniejszenie biustu?

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o Twoich potrzebach i wspólnie dobrać właściwe rozwiązanie. Naszym priorytetem jest komfort, zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.

Przeczytaj również: Sprawdzone sposoby na obwisłe policzki

Rozmiar biustu a zdrowie

W przypadku dużego biustu jedna pierś może ważyć nawet 3 kg. To w porównaniu z przeciętną wagą biustu 0,4 kg jest kolosalną różnicą. Olbrzymia waga biustu może wpływać na problemy z aktywnością fizyczną, problemy ze zdrowie. Tym samym być powodem wielu problemów natury psychologicznej. Duże piersi to przeciążony kręgosłup, często duże ryzyko wystąpienia jego zwyrodnienia. Skóra pod biustem ze względu na ograniczony dostęp do światła narażona jest na różnego rodzaju otarcia. Aby poddać się zabiegowi zmniejszania piersi, kobieta musi przejść etap kwalifikacji do zabiegu. Kobieta musi być w bardzo dobrej kondycji psychofizycznej i mieć ukończone 20 lat. Sam zabieg przeprowadza się w drugim tygodniu cyklu menstruacyjnego. Ponadto jego przeprowadzanie wymaga przeprowadzenia dość szerokiej analityki, badań typu EKG, USG piersi, jak również badań pod kątem nowotworowym.

Jak przebiega pomniejszenie biustu?

Operacja zmniejszania biustu wiąże się niekiedy z pewnymi ważnymi – z punktu widzenia psychiki kobiety – konsekwencjami. Gdy niezbędne jest przeprowadzenie dużej redukcji wielkości piersi, co wiąże się z wycięciem gruczołu mlecznego, późniejsze karmienie piersią będzie niemożliwe, po porodzie konieczne będzie przyjmowanie leków na zatrzymanie laktacji.

Kiedy warto zdecydować się na mammoplastykę?

Jeśli rozmiar piersi jest dość dużych rozmiarów, nie tylko problemem staje się codzienne życie, aktywność fizyczna, dopasowanie biustonosza czy odzieży. Pojawia się wtedy szereg dolegliwości bólowych, które zwiększają ten dyskomfort i życie z wielkim biustem. Grawitacja działająca na duży biust wywołuje trudności ze zwykłym poruszaniem się, nie mówiąc o prostych aktywnościach fizycznych. Ponadto ciężar piersi sprawia, że każdy stanik wywołuje bolesne obtarcia w okolicy ramion, gdyż żadne, nawet szerokie ramiączka nie dadzą rady powstrzymać grawitacji. Duży obwód biustu to często odczuwane dokuczliwe bóle głowy, szyi, karków, pleców, jak również kończyn górnych. Utrata symetrycznej budowy ciała dodatkowo wywołuje olbrzymią frustrację, kompleksy, może być przyczyną depresji.

Poddanie się operacji zmniejszenia biustu jest zalecane, gdy masa piersi przekracza 3%całkowitej masy ciała (jest to waga między ok. 0,4 – 0,6 kg a 2,5 kg). Lekarze sugerują rozważenie zabiegu przy wadze ponad 1,5 kg, mówimy wtedy o makromastii, a zmniejszenie biustu powyżej 2,5 kg to inaczej gigantomastia. Jeśli kobieta uważa, że jej piersi są za duże, przeszkadzają jej w codziennej aktywności lub wywołują różne objawy chorobowe, jest to wystarczającym wskazaniem do rozważenia przeprowadzenia zabiegu zmniejszenia piersi. Warto przy tym wiedzieć, że jeśli istnieją wskazania potwierdzone od neurologa, ortopedy lub psychiatry istnieje możliwość otrzymania refundacji z NFZ na przeprowadzenie zabiegu.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Poznaj ofertę przychodni zdrowia rodzinnego i specjalistycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *