Medycyna Estetyczna

Sprawdzone sposoby na obwisłe policzki

Choć każdy z nas, niezależnie od wieku, czuje się młodo, niestety z biegiem lat nasza skóra zaczyna tracić jędrność i elastyczność. Pierwsze oznaki tego procesu możemy dostrzec zazwyczaj na twarzy – już po 40. roku życia zaczynamy zauważać głębsze zmarszczki, obwisłe policzki, bruzdy nosowo-wargowe stają się wyraźniejsze, a policzki zaczynają opadać. Na szczęście nowoczesna medycyna estetyczna ma rozwiązanie na każdy z tych problemów.

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o Twoich potrzebach i wspólnie dobrać właściwe rozwiązanie. Naszym priorytetem jest komfort, zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.

Przeczytaj również: Remedium na łysienie. Metody przeszczepiania włosów

Obwisłe policzki – przyczyny

Każdy z nas ma pod skórą specjalną podściółkę tłuszczową, czyli tkankę podskórną, która nadaje naszej twarzy kształt i efekt jędrności. Niestety, zanikanie tej tkanki jest nieuniknione wraz z upływem lat. U niektórych osób może dziać się to szybciej ze względu na genetyczne predyspozycje lub szybką utratę wagi. Efekt? Nasze policzki zaczynają wyglądać smutno, wyraz twarzy wydaje się bardziej zmęczony, a wszystko to postarza nas wizualnie. Opadająca luźna skóra tworzy nieestetyczne “chomiki”, które zniekształcają owal naszej twarzy.

Opadające policzki – sprawdzone metody

Niewiele jest rzeczy, które możemy zrobić w domowym zakresie, by zatrzymać lub opóźnić proces opadania policzków. Oczywiście pomocne będą odpowiednie, wysokiej jakości kosmetyki, jednak prędzej czy później zauważymy u siebie obwisłe policzki. Nie zawsze wymagają one korekty, jednak w wypadku osób szczupłych często są one bardziej widoczne. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z tego, co oferuje nam nowoczesna medycyna estetyczna. Najlepszą metodą usunięcia obwisłych policzków jest dobrze wykonany lifting twarzy. Zabieg ten polega na dokładnym wypreparowaniu warstwy skórno-tłuszczowej w obrębie policzków oraz naciągnięciu skóry, a w razie konieczności także wycięciu jej nadmiaru. Tak naciągnięta skóra natychmiast zyskuje nową jędrność i młody wygląd, a efekt ten utrzymuje się nawet do 10 lat. W profesjonalnej klinice chirurgii plastycznej wykwalifikowana kadra zadba o to, by po zabiegu nie pozostały widoczne ślady w postaci blizn, a jedynie wygładzona i odmłodzona skóra twarzy.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Poznaj ofertę przychodni zdrowia rodzinnego i specjalistycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *