Dermatologia,  Medycyna Estetyczna

Remedium na łysienie. Metody przeszczepiania włosów

Gęste i lśniące włosy to jeden z ważnych elementów decydujących o urodzie i ogólnym dobrym wyglądzie. Czasem jednak w wyniku stresu, poziomu hormonów, dziedzicznych uwarunkowań czy pewnych chorób nasze włosy się przerzedzają i zaczyna się łysienie. Niektórzy są w stanie się z tym pogodzić, jednak dla innych stanowi to prawdziwy problem i duży kompleks. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna wychodzi nam naprzeciw i proponuje różnorodne metody przeszczepiania włosów. Dają one trwałe efekty i pozwalają bardzo dobrze poradzić sobie z procesem łysienia.  

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o Twoich potrzebach i wspólnie dobrać właściwe rozwiązanie. Naszym priorytetem jest komfort, zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.

Przeczytaj również: Przygotowanie do operacji plastycznej

Łysienie – transplantacja włosów w praktyce

Przeszczepianie włosów może być dokonywane w przypadku łysienia androgenowego, braku włosów na bliznach oraz miejscach, w których wystąpił stan zapalny. Pierwszym etapem przeszczepu jest pobranie mieszków włosowych z tylnej lub bocznej strony głowy albo innego owłosionego miejsca. Następnie tam, gdzie włosy mają być wszczepione, wykonuje się maleńkie nacięcia i umieszcza w nich wcześniej pobrane mieszki. Po zakończeniu zabiegu nie jest konieczna hospitalizacja ani żadna rekonwalescencja, a mikroblizny na głowie goją się bardzo szybko.  

Najczęstsze metody przeszczepiania włosów

Wyróżniamy kilka metod przeszczepiania włosów, wśród których najbardziej znanymi są:

  • Metoda strip (FUT), czyli pobieranie paska owłosionej skóry z głowy. Następnie dzielenie go na niewielkie grupy mieszków, które będą gotowe do przeszczepu w miejsca podlegające łysieniu;
  • Metoda FUE, która jest nowsza i mniej inwazyjna, ponieważ nie wycina się w niej całego paska skóry. Jedynie pobiera do przeszczepu od razu poszczególne grupy mieszków włosowych;
  • Metoda BHT, dzięki której możliwe jest przeszczepianie włosów z innych miejsc niż głowa. Mieszki włosowe do przeszczepu mogą być pobierane na przykład z klatki piersiowej, brody czy pach. Dzięki tej metodzie można wykonywać przeszczepy włosów nawet u tych pacjentów, u których na samej głowie nie byłoby wystarczającej ilości mieszków włosowych do pobrania.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Poznaj ofertę przychodni zdrowia rodzinnego i specjalistycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *