Przy pomocy jakich zabiegów medycyna estetyczna zwalcza cellulit?
Dermatologia,  Medycyna Estetyczna

Cellulit – nowości w redukcji i leczeniu

Cellulit, znany również jako „pomarańczowa skórka”, jest powszechnym zmartwieniem wielu osób, niezależnie od ich stylu życia czy figury. Jednak współczesna medycyna estetyczna Poznań oferuje nowoczesne i skuteczne metody leczenia i redukcji cellulitu, pozwalając osiągnąć gładką, jędrną skórę. W tym artykule przyjrzymy się najnowszym innowacjom w zwalczaniu cellulitu.

Przeczytaj również: Diagnostyka w stomatologii

Cellulit – poznaj problem

Cellulit to powszechnie używane określenie na nierówności i grudki na skórze, które często występują w okolicach ud, pośladków i brzucha. Medycznie nazywa się to stanem „lipodystrofii gynoid”. To zjawisko skórne, które dotyczy przede wszystkim kobiet, choć może również występować u mężczyzn.

Z medycznego punktu widzenia cellulit to zmiany w strukturze tkanki tłuszczowej pod skórą. W wyniku tych zmian komórki tłuszczowe nabierają kształtu guzków. To z kolei sprawia, że skóra nad nimi staje się nierówna i grudkowata. cellulitu obejmują:

Cellulit związany jest z wieloma czynnikami, takimi jak genetyka, hormonalne zmiany, styl życia, dieta i poziom aktywności fizycznej. Choć jest naturalnym zjawiskiem i nie jest schorzeniem medycznym, wiele osób poszukuje metod redukcji, aby poprawić wygląd skóry. Warto zauważyć, że nie jest on związany z nadmierną wagą; osoby o różnej masie ciała mogą być dotknięte tym zjawiskiem.

Sposoby na cellulit

Innowacyjne technologie laserowe umożliwiają precyzyjne i skoncentrowane działanie na obszary dotknięte cellulitem. Zabiegi takie jak laserowe usuwanie cellulitu czy frakcyjne laserowe odmładzanie skóry mogą poprawić elastyczność skóry, redukując widoczność grudek i nierówności.

Ponadto, z problemem cellulitu świetnie radzą sobie również terapie oparte na falach radiowych, takie jak radiofrekwencja. Fale radiowe działają głęboko w skórze, stymulując produkcję kolagenu i poprawiając strukturę skóry, co przyczynia się do redukcji widoczności cellulitu. Dodatkowo, zabiegi oparte na ultradźwiękach, takie jak liposonix czy ultradźwiękowa kawitacja, mają na celu rozbicie komórek tłuszczowe i poprawę elastyczności skóry. Są to skuteczne metody redukcji cellulitu, które nie wymagają chirurgicznego ingerowania.

Mezoterapia igłowa i kwas hialuronowy a cellulit

Mezoterapia igłowa to innowacyjny zabieg polegający na wprowadzaniu substancji aktywnych, takich jak kwas hialuronowy czy aminokwasy, bezpośrednio do obszarów dotkniętych cellulitem. Ten bezinwazyjny zabieg może poprawić elastyczność skóry i zredukować widoczność cellulitu.

Iniekcje kwasu hialuronowego mogą być stosowane w obszarach dotkniętych cellulitem w celu poprawy nawilżenia skóry, wygładzenia nierówności i poprawy jej elastyczności.

Podsumowanie

Nowości w leczeniu i redukcji cellulitu oferują pacjentom szereg innowacyjnych i skutecznych rozwiązań. Kluczowym elementem jest indywidualne podejście, które uwzględnia unikalne cechy skóry każdej osoby. Przed podjęciem decyzji o konkretnym zabiegu warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą medycyny estetycznej, który dobierze odpowiednią metodę, dostosowaną do Twoich potrzeb i oczekiwań. Dzięki najnowszym technologiom walka z cellulitem staje się bardziej dostępna, skuteczna i komfortowa dla każdego, kto pragnie gładkiej, jędrnej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *