Utrata wielu zębów - metody odbudowy
Stomatologia

Utrata wielu zębów – zabiegi rekonstrukcyjne

Utrata wielu zębów może znacząco wpływać na jakość życia pacjenta, zarówno pod względem funkcji żucia, jak i estetyki uśmiechu. W dzisiejszych czasach stomatologia Poznań  oferuje zaawansowane zabiegi rekonstrukcyjne, które pozwalają na efektywne przywrócenie funkcji zgryzu, estetyki i pewności siebie pacjenta. W tym artykule przyjrzymy się strategiom postępowania w przypadku utraty wielu zębów oraz nowoczesnym zabiegom rekonstrukcyjnym, które stanowią odpowiedź na to wyzwanie.

Przeczytaj również: Implanty zębowe jako trwałe rozwiązanie estetyczne

Utrata wielu zębów. Od czego rozpocząć leczenie?

Pierwszym krokiem w leczeniu utraty wielu zębów jest dokładna diagnoza i planowanie. Stomatolog przeprowadza kompleksową ocenę stanu jamy ustnej, biorąc pod uwagę zdrowie dziąseł, kości szczęki i żuchwy oraz ogólny stan zdrowia pacjenta. Na podstawie tych informacji opracowuje się spersonalizowany plan leczenia.

 Implanty zębowe – nowoczesne rozwiązanie na ten problem

Implanty zębowe Poznań stanowią jedno z najefektywniejszych rozwiązań w przypadku utraty wielu zębów. To trwałe i naturalnie wyglądające rozwiązanie, które zastępuje zarówno korzenie, jak i korony zębów. Współczesne technologie implantologiczne pozwalają na wszczepienie implantów nawet w trudnych przypadkach, gdzie kość szczęki czy żuchwy może się zredukować.

Proteza i mosty na implantach – rozwiązania alternatywne

Dla pacjentów, którzy stracili większą liczbę zębów, protezy na implantach stanowią doskonałe rozwiązanie. To protezy, które są stabilnie zakotwiczone na implantach zębowych, co eliminuje problem ich ruchomości czy niewygodnego trzymania. Pacjenci cenią sobie wygodę i pewność siebie, jaką daje im to rozwiązanie.

Mosty na implantach to kolejna strategia rekonstrukcyjna, która pozwala na zastąpienie kilku brakujących zębów. Mosty te są trwale mocowane na implantach, co gwarantuje stabilność i estetyczny efekt.

Utrata wielu zębów a odbudowa kości

W niektórych przypadkach, szczególnie gdy doszło do utraty zębów wiele lat temu, kość szczęki czy żuchwy może ulec zanikowi. Zabiegi odbudowy kości, takie jak przeszczep kości czy stosowanie materiałów augmentacyjnych, często stosuje się przed wszczepieniem implantów, aby stworzyć odpowiednie warunki do ich trwałego osadzenia.

Podsumowanie

Zabiegi rekonstrukcyjne w przypadku utraty wielu zębów otwierają przed pacjentami możliwość odzyskania pełnej funkcji żucia, estetycznego uśmiechu i pewności siebie. Kluczową rolę odgrywa indywidualne podejście do każdego przypadku, precyzyjna diagnoza oraz wybór najodpowiedniejszych metod leczenia. Dzięki współczesnym technologiom i doświadczeniu specjalistów, nawet pacjenci z zaawansowaną utratą zębów mogą cieszyć się zdrowym, pięknym uśmiechem przez wiele lat.

Stomatolog Poznań

Kontakt Klinika Stomatologiczna Stankowscy-Białach

518 327 667

Pon. – Pt.: 8:00 – 20:00

61 653 38 02

Pon. – Pt.: 8:00 – 20:00

E-mail: rejestracja@stankowscybialach.pl

Adres ul. Pilska 15, 61-045 Poznań

(wejście od ul. Mogileńskiej)

Godziny otwarcia: 8:00 – 20:00, Poniedziałek – Piątek

Stomatolog Szczecin

Sanadent Specjalistyczna Praktyka Implantologiczna

660 416 444

71-123 Szczecin, ul. Witkiewicza 45c

E-mail: biuro@sanadent.pl

Strona internetowa: www.sanadent.pl

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 9 -18, sobota: po uzgodnieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *