Aktualności

Masaż Poznań

Masaż Poznań to usystematyzowana manipulacja tkankami miękkimi w celu ich normalizacji. Istnieje wiele rodzajów masażu. Mają one jednak wspólne cechy i w większości przypadków wspólny cel – uwolnienie bólu, napięcia i odprężenie. Ponadto wspomaganie samoleczenia organizmu oraz poprawa zdrowia i samopoczucia.

Fizjoterapeuci i masażyści stosują różne metody fizyczne, w tym wywieranie stałego lub ruchomego nacisku, trzymanie lub powodowanie ruchu ciała. Używają przede wszystkim rąk, ale mogą również używać przedramion, łokci, stóp lub narzędzi. Terapia masażem to zorientowana klinicznie opcja opieki zdrowotnej, która pomaga złagodzić dyskomfort związany z codziennym stresem zawodowym, nadmiernym obciążeniem mięśni i wieloma przewlekłymi stanami bólowymi.

Przekonaj się, jak wiele zalet dla organizmu przynosi masaż! Umów się do poznańskiego gabinetu fizjoterapii Szymon Budnik, opowiedz o swoim problemie i pozwól sobie pomóc!

Przeczytaj również: Postawa ciała – jak o nią dbać?

Rodzaje masażu

Masaż tkanek głębokich. Ma on na celu uwolnienie toksyn, znajdujących się w mięśniach i krwi. Jeśli masz bolesność mięśni lub ich obrażenia – ten rodzaj masażu jest dla Ciebie! Powolne pociągnięcia i głębokie uciśnięcia przy pomocy palców, mają na celu dotarcie do najgłębszych warstw mięśni i tkanek, aby złagodzić przewlekły ból.

Masaż aromaterapii. Jeśli olejki eteryczne są twoją pasją, pokochasz masaż aromaterapii. Specjalista użyje dyfuzora olejków eterycznych i rozcieńczonych olejków eterycznych na rękach, aby skóra mogła wchłonąć oleje. Masaż aromaterapii może pomóc zwiększyć właściwy nastrój podczas łagodzenia napięcia. Fizjoterapeuta masażu może zasugerować niektóre oleje na podstawie tego, jak się czujesz.

Masaż sportowy. Przede wszystkim nie musisz być sportowcem, aby skorzystać z masażu sportowego. Masaż sportowy jest dobry dla osób cierpiących na chroniczne bóle określonych mięśni spowodowane powtarzalnym lub ciągłym ich nadwyrężaniu, a także urazami wielonarządowymi. Masaż sportowy polega na głębokim ucisku i kojących ruchach na wybranych obszarach, aby wyleczyć przeciążenie i zwiększyć wydajność.

Drenaż limfatyczny. Układ limfatyczny jest systemem oczyszczającym organizm i jego normalne funkcjonowanie ma kluczowe znaczenie dla zdrowia na co dzień. Masaż limfatyczny, znany również jako ręczny drenaż limfatyczny ma na celu złagodzenie obrzęków tkanek zatrzymujących płyn. To nagromadzenie płynu może pochodzić z niedawnej operacji lub schorzeń.

Masaż Poznań – korzyści

Masaż jest powszechnie uważany za część medycyny integracyjnej. Jest coraz częściej oferowany wraz ze standardowym leczeniem szerokiego zakresu schorzeń i sytuacji. Korzyści z masażu mogą obejmować:

  • Zmniejszenie stresu i zwiększenie relaksu.
  • Zmniejszenie bólu, bolesności i napięcia mięśni.
  • Poprawa krążenia, energii.
  • Obniżenie częstości akcji serca i ciśnienia krwi.
  • Poprawa funkcji odpornościowych.

Masaże powinien oferować wyłącznie wykwalifikowany masażysta bądź fizjoterapeuta. Terapia masażem może być stosowana jako leczenie zarówno ostrych, jak i przewlekłych schorzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *