Aktualności

Fizjoterapia Poznań

Fizjoterapia to nauka, której celem jest pomoc ludziom w przywróceniu ruchu i funkcji. Może pomóc wyzdrowieć po urazach, chorobach lub innych niepełnosprawnościach związanych z bólem lub ograniczeniami w codziennych czynnościach. Fizjoterapia Poznań jest usługą oferowaną wykwalifikowanego specjalistę, który prowadzi swój gabinet fizjoterapii Szymon Budnik. Jego misją jest promowanie, utrzymywanie oraz przywracanie dobrego samopoczucia swoim pacjentom, poprzez badania, diagnozowanie, edukację oraz zabiegi fizjoterapeutyczne. Fizjoterapeuta wykorzysta swoją dogłębną wiedzę na temat działania organizmu, połączoną z praktycznymi umiejętnościami klinicznymi, do oceny, diagnozowania i leczenia objawów.

Przeczytaj również: Masaż Poznań

Kiedy warto skorzystać z usług fizjoterapia Poznań?

Utarło się powszechne przekonanie o tym, że z usług wykwalifikowanych fizjoterapeutów korzystają jedynie sportowcy! W naszej opinii jest to błędne założenie. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że pomoc osobom aktywnym to tylko jeden z przykładów działań fizjoterapeutów. Fizjoterapia to nie tylko wspomaganie układu mięśniowo-szkieletowego. Fizjoterapeuci rozszerzają swoją opiekę na chroniczne skutki zdrowotne, takie jak np. choroby serca i cukrzyca. Są ekspertami w zmniejszaniu alarmująco powszechnych problemów związanych ze zdrowiem.

Fizjoterapia Poznań może pomóc w dowolnym momencie życia i na wiele różnych sposobów, w zależności od twoich potrzeb i okoliczności. Kardiooddechowe lub krążeniowo-oddechowe lub sercowo-naczyniowe dziedziny fizjoterapii zajmują się schorzeniami związanymi z płucami, sercem i całym układem krążenia.  Mięśniowo-szkieletowe dziedziny fizjoterapii zajmują się urazami kości, stawów i mięśni. Ta dziedzina jest również nazywana ortopedią. Natomiast, np. neurologiczna dziedzina fizjoterapii zajmuje się rehabilitacją pacjentów, powracających do zdrowia po chorobach neurologicznych, takich jak udar mózgu, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, itp.

Zadania, przed którymi stoi współczesna fizjoterapia

Gdzie powinieneś udać się po pomoc w sytuacji, gdy zmagasz się z silnym bólem, spowodowanym np. urazem? Lekarz pierwszego kontaktu, lekarz rodzinny ma niewiele możliwości poza przepisywaniem leków lub skierowaniem Cię do innego specjalisty. W klinice fizjoterapii Szymon Budnik, w ramach usług fizjoterapia Poznań, możesz liczyć na kompleksową pomoc, niezależnie od tego, co jest źródłem Twojego bolesnego problemu. Umiejętny i wykwalifikowany specjalista, jakim jest p. Budnik potrafi ocenić, kiedy pacjent jest poważnie chory i zmaga się z problemem medycznym, a kiedy „po prostu” ma problem z bólem, który nie jest poważny z medycznego punktu widzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *