Medycyna Estetyczna

Mezoterapia igłowa w leczeniu cellulitu

Cellulit to stan, w którym skóra wydaje się mieć obszary z ukrytymi złogami tłuszczu, nadając jej wgłębiony, grudkowaty wygląd. I jest najbardziej zauważalny na pośladkach i udach i zwykle pojawia się po okresie dojrzewania. Z tym problemem ma szansę poradzić sobie mezoterapia igłowa!

To leczenie zostało zapoczątkowane przez francuskiego lekarza dr Michela Pistora w 1952 roku. Obecnie istnieje wiele form leczenia, ale zasadniczo wykorzystuje się igły do dostarczania witamin, aminokwasów, środków redukujących tłuszcz lub innych związków do mezodermy ( warstwa środkowa) skóry. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Bruksizm – rola fizjoterapii w leczeniu

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia wykorzystuje iniekcje do dostarczania związków, które mogą zawierać kwas hialuronowy, czynniki wzrostu i witaminy/minerały bezpośrednio do skóry w celu odżywienia i poprawy jej wyglądu. Zabieg ten ma szerokie zastosowanie m.in. w stymulacji kolagenu, stymulacji mieszków włosowych, redukcji cellulitu czy poprawie ukrwienia.

Wraz ze starzeniem się skóry zmniejsza się krążenie, a wynikająca z tego redukcja tlenu i składników odżywczych może wpływać na wygląd skóry, wzrost włosów i pojawienie się cellulitu.

Mezoterapia igłowa jest ściśle dopasowane do potrzeb klientów, a po zabiegu klientki często opisują swoją skórę jako promienną i jędrniejszą. Procedura może pomóc nadać bardziej stonowany wygląd zwiotczałej skórze na szyi, nogach, brzuchu, ramionach i dłoniach. 

Medycyna estetyczna Poznań

Biogenica Poznań

tel. 725 84 33 99
e-mail: rejestracja@biogenica.pl

adres: ul. Grunwaldzka 519 B/C I piętro
62-064 Poznań – Plewiska

strona internetowa: biogenica.pl

Walka z cellulitem poprzez mezoterapię igłową

Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian.

Mezoterapię można stosować w przypadku cellulitu w każdym stadium, niezależnie od okolicy – na udach, biodrach i pośladkach, a także u pacjentów skarżących się na wiotkość skóry o złej kondycji i nie do przyjęcia wyglądzie. Jednakże w jaki sposób mezoterapia igłowa walczy z cellulitem? Oto odpowiedź:

  • Przyspiesza metabolizm komórek tłuszczowych
  • Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny
  • Tworzy nowe naczynia krwionośne
  • Poprawia mikrokrążenie
  • Stymuluje regenerację skóry – wymiana na nowe komórki
  • Utrudnia tworzenie szkodliwych wolnych rodników
  • Właściwie odżywia skórę

Czy mezoterapia igłowa poradzi sobie z zaawansowanym cellulitem?

Nawet jeśli mezoterapia nie poradzi sobie skutecznie z zaawansowanym cellulitem w oczekiwanym stopniu, to zmniejszy jego rozmiar i „intensywność”. U pacjentów z mniejszym cellulitem możliwy jest efekt całkowitego wygładzenia powierzchni skóry. Niezależnie jednak od skali problemu można spodziewać się bardzo dobrych efektów – poprawy struktury wewnętrznej tkanki tłuszczowej oraz poprawy naturalnej przemiany materii.

Mezoterapię igłową można zastosować w przypadku cellulitu w każdym stadium, niezależnie od okolicy – na udach, biodrach i pośladkach, a także u pacjentów skarżących się na wiotkość skóry o złej kondycji.

Zabieg nie jest bardzo bolesny. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować krem znieczulający. Igła może przebić naczynie krwionośne, w takim przypadku pojawi się niewielki siniak. Po zabiegu wykonywany jest masaż, który pozwala na równomierne rozprowadzenie wstrzykniętych składników w skórę. Leki pozostają aktywne nawet przez miesiąc po zabiegu.

Cellulit? Zwalcz go poprzez masaż!

W zwalczaniu problemy tzw. pomarańczowej skórki, świetnie radzą sobie również zabiegi w ramach usług masaż Poznań! Jeśli cellulit jest widocznym problemem w Twoim przypadku, warto rozważyć masaż modelujący sylwetkę, którego celem jest pobudzenie krążenia krwi oraz limfy, co pozwala redukować pojawiające się zastoje i obrzęki. Masaż ukierunkowany jest także na rozbicie komórek tłuszczowych oraz w mechaniczny sposób pobudza tkankę podskórną do intensywnej regeneracji. Szukając skutecznego sposobu na cellulit, warto zdecydować się na serię zabiegów w salonie fizjoterapeutycznym Szymon Budnik.

Medycyna estetyczna Poznań

Biogenica Poznań

tel. 725 84 33 99
e-mail: rejestracja@biogenica.pl

adres: ul. Grunwaldzka 519 B/C I piętro
62-064 Poznań – Plewiska

strona internetowa: biogenica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *