Aktualności

Problem łysienia? Rozwiązaniem mezoterapia igłowa!

Łysienie, czyli wypadanie włosów, dotyka mężczyzn, ale także kobiety, nadając im zmęczony, postarzały, a nawet chory wygląd. Wypadanie włosów u mężczyzn i kobiet jest zjawiskiem normalnym, jednak jeśli utrata włosów staje się zbyt znacząca, należy upewnić się, że nie przerodzi się to w poważniejszą formę łysienia. U kobiet i mężczyzn łysienie androgenowe ma najczęściej podłoże hormonalne, spowodowane nadmiernym poziomem testosteronu, androstendionu. Ta obecność jest często spowodowana traumatycznymi wydarzeniami, takimi jak stres. Jednakże w przeważającej liczbie przypadków problem ten można leczyć i nie wymaga on podjęcia się żadnej operacji czy inwazyjnego leczenia. Doskonałym rozwiązaniem jest mezoterapia igłowa! Przeczytaj, aby poznać zalety tego zabiegu w przypadku problemu z łysieniem.

Przeczytaj również: Mezoterapia igłowa w leczeniu cellulitu

Mezoterapia igłowa – działanie

Odpowiednio dobrane składniki stosowane w mezoterapii igłowej skóry głowy są w stanie zatrzymać wypadanie włosów spowodowane zarówno czynnikami zewnętrznymi (farbowanie i inne szkodliwe układanie włosów), jak i wewnętrznymi (łysienie androgenowe, zaburzenia hormonalne). Odpowiednio dobrana wieloskładnikowa mieszanka aplikowana jest cienką igłą bezpośrednio w skórę właściwą, odżywiając i stymulując wzrost nowych włosów. Mezoterapia działa bezpośrednio na przyczyny wypadania włosów:

 • Równoważy poziomy hormonów wokół mieszków włosowych
 • Dostarcza specjalnie dostosowanych składników odżywczych
 • Stymuluje krążenie krwi
 • Mezoterapia mezowłosowa to nieinwazyjna technika polegająca na mikronakłuciach bezpośrednio w naskórek skóry głowy, w tkankę docelową.

Jak przebiega zabieg?

Sesja leczenia skóry poprzez iniekcje mezoterapii trwa około 15 minut. Każdy zabieg rozpoczyna się szczegółowym badaniem diagnostycznym skóry i okolic poddawanych zabiegowi przez lekarza. Po ustaleniu diagnozy i  podjęciu decyzji o leczeniu, zastrzyki mezoterapii są wykonywane przez lekarza za pomocą igły, która dostarcza mikrodawkę koktajli. Dawka jest za każdym razem idealnie wyliczona i równa, podobnie jak głębokość wstrzyknięcia jest kontrolowana przez lekarza dla uzyskania optymalnego efektu. Iniekcje wykonuje się w skórę głowy w celu dogłębnego nawilżenia i pobudzenia odrastania włosów. Mezoterapia igłowa nie powoduje żadnych poważnych niepożądanych skutków ubocznych, a co za tym idzie pacjent nie potrzebuje czasu na rekonwalescencję.

Zasadniczo zaleca się minimum 8 sesji, aby skutecznie stymulować odrastanie włosów. Wypadanie włosów na ogół zatrzymuje się po drugiej sesji, a włosy zaczynają odrastać po dwóch lub trzech miesiącach. Dla uzyskania trwałych efektów zaleca się kontynuację zabiegów mezoterapii podtrzymującej co 3 miesiące.

Mezoterapia igłowa na wypadanie włosów – korzyści

 • Mezoterapia ma pozytywny wpływ na wzrost mieszków włosowych.
 • Dostarcza do skóry głowy naturalne ekstrakty roślinne, enzymy, witaminy, aminokwasy i leki (takie jak minoksydyl).
 • Pobudza elastynę i kolagen na skórze głowy, poprawiając gęstość mieszków włosowych.
 • Poprawia krążenie krwi i koryguje nierównowagę hormonalną, aby stymulować wzrost włosów.
 • Pobudza cebulki włosowe i tworzy mocne trzony włosowe.
 • Mezoterapia spowalnia wypadanie włosów i pomaga w jego stopniowym zatrzymaniu.
 • Regeneruje nieaktywne cebulki włosów pod skórą.
 • Rewitalizuje cebulki włosowe poprzez regenerację komórek włosowych.
 • Zmniejsza nadmiar DHT, który odpowiada za łysienie typu męskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *