Aktualności

Mezoterapia osoczem i fibryną

Mezoterapia Poznań jest to zabieg, który wykonuję się w gabinetach dermatologii estetycznej. To idealny zabieg dla osób, które chcą zachować młody wygląd. Polega on na wstrzykiwaniu składników, takich jak m.in.: kwas hialuronowy Poznań, krzemionkę organiczną, aminokwasy, witaminy, kofeinę, sole mineralne w miejsca wymagające poprawy skóry. Efekty, są widoczne już po pierwszej wizycie. Skóra staje się zregenerowana, odmłodzona i nawilżona. Z tego artykułu dowiesz się na czym polega mezoterapia osoczem i fibryną.

Przeczytaj również: Medycyna estetyczna zwalcza przebarwienia hormonalne

Mezoterapia osoczem i fibryną – metoda

Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego ( PRP)jest obecnie najbardziej popularną metodą odmładzania. Potocznie nazywana się go liftingiem. Zabieg ten silnie regeneruje, a co istotne nie wywołuje alergii oraz odczynów na ciało obce. Poleca się go pacjentom, którzy zmagają się z alergiami, a chcą w naturalny sposób zachować jędrność skóry. Można go łączyć także z innymi zabiegami po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

W metodzie PRP wykorzystuje się płytki krwi. Uwalniają one między innymi czynniki wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji tkanek, podobne do tych jakie zachodzą w trakcie gojenia. Pobudzają także fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, przez co poprawiają ukrwienie i aktywują mezenchymalne komórki macierzyste. W konsekwencji doprowadza to do regeneracji skóry i tkanki podskórnej.

Mezoterapia z osoczem a mezoterapia z fibryną

W wyżej opisanej metodzie wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe z płytek krwi przez co bardzo szybko uwalniają się duże stężenia czynników wzrostu.
W przypadku fibryny bogatopłytkowej płytki krwi są zamknięte w trójwymiarowej strukturze fibryny, przez co aktywują się w dłuższym czasie. Powoli uwalniane czynniki wzrostu dłużej stymulują proces naprawczy, dzięki czemu uzyskujemy dużo silniejsze efekty regenerujące. Dodatkowo fibryna przez swoją trójwymiarową strukturę ma działanie także wypełniające.

Aby uzyskać silniejszy efekt regeneracji poleca się wykonywanie zabiegu osocza razem z fibryną.
Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. W celu utrzymania regeneracji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni lub innych okolic zaleca się serię zabiegów:

  • samo osocze: 3,4 zabiegi co 3-4 tygodnie,
  • osocze z fibryną: 3 zabiegi co 4 tygodnie,
  • skóra głowy 4-8 zabiegów co 2 lub 3 tygodnie (kolejno w przypadku osocza lub osocza z fibryną),
  • maska z osocza to pojedynczy zabieg, który przyspiesza proces gojenia, jest zalecany po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej: pilingach lub zabiegach z użyciem lasera.

Mezoterapia z osoczem – wskazania do zabiegu

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się, kiedy skóra jest słabo napięta, ma drobne zmarszczki, jest wysuszona, z oznakami zmęczenia, o niejednolitym kolorycie, gdy występują na przykład sińce pod oczami. Osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane do zabiegów regeneracyjnych kilku obszarów naszego ciała jednocześnie, np. twarz, szyję, dekolt i dłonie. Zabieg ten świetnie radzi sobie z rozstępami i cellulitem. Jest skuteczny w leczeniu aktywnego trądziku oraz trudno gojących się ran i owrzodzeń. Stosuje się go w łysieniu, doskonale działa na komórki macierzyste włosa, stymulując jego wzrost.

Natomiast zabieg z fibryny bogatopłytkowej stosuje się, w przypadkach głębokich zmarszczek, fałdów, bruzd, kurzych łapek lub gdy skóra jest zapadnięta i występują ubytki tkanek, oraz gdy chcemy odbudować kształt łuku jarzmowego i gdy potrzebne jest wypełnienie blizn po trądziku.

Zabiegi możemy ze sobą łączyć gdy nasza skóra potrzebuje kompleksowej regeneracji w kilku obszarach ciała jednocześnie: np. gdy występują bruzdy, głębokie zmarszczki, a dodatkowo skóra twarzy, szyi, dekoltu i dłoni pozbawiona jest jędrności, kolorytu, elastyczności.

W przypadku łysienia stosuje się zarówno samo osocze, jak i osocze z fibryną.

Przebieg zabiegu

U pacjenta zostaje pobrana krew, zwykle z żyły w zgięciu łokciowym, do specjalnych pojemników, które są przeznaczone do otrzymywania osocza lub fibryny. Zestawy te posiadają certyfikaty CE, ISO oraz deklaracje zgodności klasy medycznej IIB. Oznacza to, że z tych probówek można po odwirowaniu ponownie podać krew pacjentowi. W trakcie wirowania osocze bogatopłytkowe lub fibryna bogatopłytkowa zostają oddzielone od erytrocytów i pozostałej warstwy osocza. Tak uzyskane osocze lub fibrynę podaje się iniekcyjnie do skóry za pomocą głębszej mezoterapii, bądź liniowo wzdłuż zmarszczek.

Efekty po zabiegach

Po zabiegach efekty są widoczne od razu. Po pierwsze następuje spłycenie zmarszczek, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry. Dochodzi także do rewitalizacji skóry oraz jej wygładzenia i ujednolicenia kolorytu. Skóra staje się sprężysta i nawilżona. Zabiegi przyspieszają procesy gojenia np. po zabiegach medycyny estetycznej. Powodują zatrzymanie wypadania włosów i częściowy ich odrost.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *