Aktualności

Mezoterapia kolagenem – jak to działa?

Kolagen to zewnątrzkomórkowe białko zwierzęce, stanowiące główny komponent strukturalny skóry właściwej. Ze względu na swoje właściwości jest powszechnie stosowany w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym oraz medycynie estetycznej od 30 lat. Wykorzystywany jest do zabiegów mało inwazyjnych zastosowaniem wypełniaczy tkankowych. Stosowane produkty kolagenowe różnią się od siebie pochodzeniem białka, rodzajem jego modyfikacji, wskazaniami oraz długością trwania efektu. Z tego artykułu dowiesz się czym jest mezoterapia kolagenem.

Przeczytaj również: Lipoliza iniekcyjna. Rewolucja w redukcji tłuszczu bez skalpela

Mezoterapia kolagnem – dla kogo jest przeznaczony zabieg?

Zabieg stosuje się w celu rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i ciała. Regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej tworzy optymalne warunki fizjologiczne do wytwarzania nowego kolagenu. Zabieg znacznie spowalniane procesy starzenia się skóry oraz poprawia jej elastyczność. Pomaga w odbudowie i wyrównaniu ubytków skórnych zlokalizowanych na twarzy oraz całym ciele w tym blizny zanikowe, potrądzikowe, rozstępy. Przyspiesza także proces gojenia i regeneracji skóry

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • ciąża, okres karmienia piersią
  • choroby autoimmunologiczne
  • niewyrównana cukrzyca
  • tendencje do powstawania bliznowców
  • aktywne zakażenia okolicy zabiegu
  • choroba nowotworowa

Mezoterapia kolagenem – jak wygląda zabieg?

Preparat podaje się śródskórnie za pomocą standardowych metod. Preparat kolagenowy charakteryzuje się łatwością iniekcji, gdyż jest to płyn, a nie żel. Po zabiegu, pacjent ma wykonywany masaż w miejscu iniekcji. Również po zabiegu może pojawić się w miejscu podania zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie lub tkliwość. Reakcje te mogą utrzymać się do 2 dni.  W porównaniu do mezoterapii kwasem hialuronowym nakłucia skóry są jedynie co 2-3 cm. Cała kuracja opiera się na dwóch do czterech zabiegów, zależny to od osoby prowadzącej oraz od stanu skóry pacjentki.

Jakie są efekty zabiegu?

Mezoterapia Poznań kolagenowa tworzy optymalne warunki do odbudowy tkanki łącznej. Między innymi wspiera proliferację fibroblastów, aktywuje fibroblasty i monocyty oraz sprzyja neoangiogenezie, czyli unaczynieniu tkanek skórnych. Dodatkowo w wyniku rozpadu staje się on cennym źródłem aminokwasów, które nasz organizm wykorzystuje do syntezy nowych białek. Pierwsze efekty można zaważyć już po 7-14 dniach. Po tym czasie widać różnice w elastyczności i jędrności skóry, co wpływa na jej młodszy wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *